Buty sportowe, buty dla zdrowia

07.05.2012

Spędzanie czasu na świeżym powietrzu łączy się z wolnością, przestrzenią i odkrywaniem siebie. Żeby jednak podjąć wyzwanie trzeba czuć się komfortowo i bezpiecznie. Buty, ubrania i akcesoria Merrel to styl ożeniony z najwygodniejszymi technologiami, które pozwalają cieszyć się nieskrępowaną swobodą podczas każdej pieszej wędrówki.

Buty marki Merrell dostępne są w dwóch liniach: Outventure i Fusion. W każdej z nich wyróżnia się kolekcję damską i męską. Seria Merrell Kids to buty dopasowane do potrzeb maluchów - wygodne, bezpieczne i kolorowe.

Outventure
Kolekcja ta jest sercem i duszą marki. Jest także inspiracją i bazą dla wszystkich nowych technologii i produktów z logo Merrell. Buty i ubrania Outventure charakteryzują się funkcjonalnością, trwałością i ciekawym wzornictwem. To propozycja dla wszystkich, którzy lubią spędzać czas w kontakcie z naturą oraz chcą wciąż na nowo definiować swoje możliwości.

Fusion

Buty z kolekcji Fusion reprezentują dynamikę relacji pomiędzy różnymi dziedzinami życia: pracą, zabawą i relaksem oraz łatwość poruszania się pomiędzy nimi. Styl i mądry design połączono z komfortem, funkcjonalnością i trwałością produktów. Produkty z linii Fusion mogą być używane na co dzień oraz podczas dłuższych wypraw turystycznych.

 Od momentu powstania firmy The Merrell BOOT Company w 1983 roku, twórcy marki wprowadzają coraz to ciekawsze innowacje, mające poprawić komfort użytkowników. Firma jest twórcą wielu technologii, które wykorzystywane są przy produkcji obuwia.

Merrell Air Cusion Midsole
– to opatentowana przez firmę Merrell podeszwa środkowa  z poduszką powietrzną, stosowana wyłącznie w butach tej marki. Zapewnia wygodę i amortyzację typową dla butów sportowych oraz stabilność i kontrolę nad stopą charakterystyczną dla butów outdoorowych.

QFORM – to technologia zaprojektowana z myślą o kobietach i doskonale dopasowana do ich sposobu poruszania się. QFORM jest formą buta ukształtowaną przez kompresję, posiadającą trzy stopnie twardości. W połączeniu z podeszwą środkową, system ten sprawia, że chód jest bardziej płynny i stabilny, dzięki czemu przedłuża się okres używania obuwia.

Merrell Last – trwałość to fundament, na bazie którego rozpoczyna się projektowanie każdego buta. Niestety nawet najtrwalszy model nie nadaje się do wszystkich aktywności. Merrell wykorzystuje różne kopyta przy produkcji butów damskich i męskich, z uwzględnieniem różnic w sposobie chodzenia kobiet i mężczyzn.

Spring Motion – technologia, która sprawia, że przemieszczanie się w każdym terenie jest komfortowe, a stopy mniej zmęczone. Spring Motion jest oparty na specjalnie skonstruowanej platformie, wykonanej z poliureatonowej, lekkiej i bardzo wytrzymałej masy, która absorbuje wstrząsy oraz zapewnia doskonałą stabilizację stopy.

 Firma wykorzystuje także szereg rozwiązań dostarczanych przez firmy partnerskie.

GORE-TEX – wykorzystywana od ponad 20 lat przez markę Merrell technologia zapewniająca przepuszczanie powietrza, a uniemożliwiająca przepuszczanie wody. Ma ona zastosowanie zarówno w modelach hikingowych, jak i miejskich.

POLARTEC – materiał zapewniający ciepło stopom w bucie, pozwalający jednocześnie na swobodną wymianę powietrza. Jest szybko schnący i trwalszy niż inne materiały polarowe.

WATERPROOF – system podnoszący wodoodporność buta i chroniący przed czynnikami zewnętrznymi, zapewniając stopom suchość.

IZOLACJA THINSULATE
– najlżejszy i najcieplejszy materiał izolacyjny na rynku, trzymający ciepło lepiej niż pianka i puch. Posiada zdolność utrzymywania wysokiej temperatury w bucie nawet gdy jest mokry, świetnie się więc sprawdza w wilgotnych warunkach.

VIBRAM – innowacyjny rodzaj podeszwy o dużej przyczepności, przystosowany do różnego rodzaju aktywności.

Ortholite
– specjalna wkładka antybakteryjna i anty-grzybiczna, zawierająca węgiel drzewny, hamujący rozwój bakterii.

 

Zobacz podobne materiały:

Stopy lubią wygodę. Baleriny

Nowości fitness dla zdrowia i urody Modnej Seniorki

 

Tekst i zdjęcia: materiały prasowe