Cztery fryzury, jak cztery pory roku - uczesz się modnie i dojrzale

Krótkie i długie. Siwe i farbowane. Kręcone i proste. Włosy. Czy wiesz, że dojrzała fryzura może ująć lat? Modna Seniorka wybrała dla Ciebie cztery propozycje, tak różne, jak zmieniająca się nieustannie aura i charakter każdej z nas. Uczesania zwyczajne, proste a zarazem wymagające, żeby w ogóle zmienić coś - w sobie i na głowie!

Fryzury dla kobiet dojrzałych i seniorek wcale nie muszą być nudne. Nie muszą też być na sile młodzieżowe - w stylu infantylnych warkoczyków, czy agresywnych irokezów. W dojrzałym wieku warto zrobić generalny porządek na głowie. Mamy kilka stylowych propozycji. Może znajdziesz coś dla siebie?

 


Od lewej: delikatna niczym wiosna, krótka blond fryzurka będzie bardzo wygodna i twarzowa, ale trudniej będzie ci ją utrzymać jeśli masz bardzo cienkie włosy/fot. Friseur Stümpel Team Teß Intercoiffure.


Od prawej: kolorowa niczym lato, odważna fryzura, doskonała gdy chcesz zaszokować na urlopowym dancingu. Barwne pasemka możesz wykonać również sama, dostępnymi w drogeriach, zmywalnymi farbami/fot. Flickr_Pink Sherbet Photography's.

 


Od lewej: blond pasemka na kasztanowych włosach kojarzą się ze złotą jesienią i pozwalają schować srebrne nitki w balejażu/fot. Esanelle.


Od prawej: krótki, zaokrąglany bob z grzywką nie tylko u Helen Mirren będzie wyglądał królewsko. Królowa Śniegu to Ty?  fot. Flickr_HelenMirrennews.

Podobne materiały:

Jest tam, gdzie go nie ma. Siwy włos ma głos!

Trychologia - nauka w służbie urody włosów

 

Tekst: WU

Źródło: Kobieta.Wieszjak.pl