Dr Irena Eris i jej nowa formuła w walce z czasem

Starzenie się skóry jest naturalnym procesem wynikającym z upływu czasu i polegającym na zmniejszaniu biologicznej aktywności komórek i spowolnieniu procesów odnowy. Kluczową rolę w procesie starzenia się skóry odgrywają fibroblasty.

Są to najważniejsze komórki skóry właściwej, odpowiedzialne za produkcję podstawowych substancji strukturalnych skóry: kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. To one warunkują odpowiednie fizyczne i mechaniczne właściwości skóry. Utworzone  z kolagenu i elastyny włókna budują w skórze swoiste rusztowanie, które sprawia, że jest ona elastyczna, zwarta i odporna na rozciągnięcia. Z kolei kwas hialuronowy, który pełni funkcję substancji spajającej włókna, dzięki zdolności wiązania dużych ilości wody zapewnia skórze odpowiednie nawilżenie. Z wiekiem aktywność fibroblastów ulega spowolnieniu. Następuje zmniejszenie ich zdolności metabolicznych i replikacyjnych, przez co  proces odnowy komórek ulega osłabieniu. Pogarsza się funkcjonalność włókien kolagenowych i elastynowych, a ich struktura ulega zniszczeniu. Zmniejsza się także ilość oraz jakość kwasu hialuronowego. To właśnie osłabienie, zniekształcenie i zanikanie z wiekiem elementów podporowych powoduje, że traci ona sprężystość i naturalną gładkość, staje się cieńsza, sucha  i pomarszczona.

Aby odwrócić negatywne procesy zachodzące w komórce i przedłużyć aktywne życie fibroblastów w celu wydłużenia biologicznej odnowy skóry Naukowcy z Centrum Naukowo-Badawczego Dr Irena Eris opracowali unikalną na skalę światową formułę FGF1 LMSTM z technologią transportu termalnego LIPO-SPHERE. Formuła FGF1 LMSTM - reaktywator odnowy skóry - stanowi otrzymane w drodze zaawansowanych technik inżynierii biomedycznej białko o niezwykłej sile działania, które decyduje o zdolności komórek do podziału. Warunkuje ich właściwości regeneracyjne i pobudza do samoodnowy, tym samym hamując procesy starzenia się skóry. Technologia LIPO-SPHERE to system transportu dermalnego dostarczającego formułę FGF1 LMSTM w głąb skóry poprzez:
• zaabsorbowanie formuły na powierzchni specjalnych sfer lipidowych, które dzięki swojej budowie z łatwością pokonuje barierę naskórka
• w obrębie żywych tkanek sfery lipidowe  kontrolują przenikanie formuły, zapewniając aktywne  działanie FGF1 LMSTM  na wszystkich poziomach skóry.

Technologia transportu dermalnego LIPO-SPHERE gwarantuje precyzyjną absorpcję i uaktywnienie formuły FGF1 LMSTM w głębi skóry,  uruchamiając silną i długotrwałą reaktywację  procesów odnowy skóry na trzech poziomach:
1. Reaktywacja komórkowa  poprzez przedłużenie aktywności metabolicznych i replikacyjnych najważniejszych komórek skóry właściwej – fibroblastów.
2. Reaktywacja tkankowa poprzez znaczący wzrost produkcji substancji strukturalnych skóry: kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.
3. Reaktywacji funkcji skóry i wyraźnego odmłodzenia jego struktury poprzez redukcję i wygładzenie zmarszczek, poprawę elastyczności i odzyskanie właściwego nawilżenia i funkcji ochronnych skóry.

CLINIC WAY – światowa innowacja w pielęgnacji anti-aging
Apteczna seria Dr Irena Eris Clinic Way to światowej rangi innowacja dermokosmetyki estetetycznej, powstała jako wynik wiedzy biotechnologicznej i dermatologiczno - kosmetologicznej, 30 lat doświadczeń w pielęgnacji anti-aging oraz najnowszych osiągnięć naukowych. Produkty oparte na FGF1 LMSTM z technologią LIPO-SPHERE zostały wzbogacone o Aqua Calcis zapewniająca bezpieczną pielęgnację nawet najbardziej wrażliwej i alergicznej cery w każdym wieku.

Zgłoszenie patentowe

Formuła FGF1 LMSTM    z technologią transportu termalnego LIPO-SPHERE skierowana na spowolnienie procesów starzenia się komórek i wydłużenie biologicznej aktywności skóry została zgłoszona do opatentowania w UP RP.

Kliniczna skuteczność i bezpieczeństwo
Receptury zostały opracowane i przebadane w Centrum Naukowo-Badawczym Dr Irena Eris metodą in vitro, na wyizolowanych komórkach skóry, ex vivo, na skórze pełnej grubości i in vivo z udziałem pacjentów. Przy ich opracowaniu i testowaniu brali udział farmaceuci, kosmetolodzy, biolodzy molekularni, alergolodzy i dermatolodzy. Skuteczność i bezpieczeństwo gwarantowane badaniami klinicznymi pod nadzorem zespołu lekarzy oraz badaniami in vivo w Centrum Naukowo-Badawczym Dr Irena Eris i w niezależnym Instytucie Badawczym.

Cztery stopnie  procesu starzenia się skóry
Proces starzenia się skóry rozpoczyna się początkowo w niewidoczny sposób, około 25-30 roku życia, lecz najbardziej charakterystycznym jego objawem są pojawiające się na twarzy zmarszczki. W różnym wieku mają one typowe dla upływu lat natężenie i wygląd:
1 stopień starzenia się skóry  ok.30 r.ż. – ZMARSZCZKI EKSPRESYJNE
2 stopień starzenia się skóry ok.40 r.ż.– ZMARSZCZKI ELASTOTYCZNE
3 stopień starzenia się skóry ok.50 r.ż. – ZMARSZCZKI ATROFICZNE
4 stopień starzenia się skóry o.60 r.ż. – ZMARSZCZKI GRAWITACYJNE

Cztery stopnie pielęgnacji przeciwzmarszczkowej
W zależności od stopnia zaawansowania starzenia się skóry zostały stworzone cztery  linie pielęgnacyjne, odpowiadające 4 typom zmarszczek, które uaktywniają się w różnym wieku. Tworzą one czterostopniowy przeciwzmarszczkowy program pielęgnacyjny ze składnikami aktywnymi uwzględniającymi  potrzeby skóry w danym wieku:
1 stopień pielęgnacji dla kobiet od ok.30 roku życia– HIALURONOWE WYGŁADZENIE
2 stopień pielęgnacji dla kobiet od ok.40 roku życia– REWITALIZCJA RETINOIDALNA
3 stopień pielęgnacji dla kobiet od ok.50 roku życia – ODMŁODZENIE FITOHORMONALNE
4 stopień pielęgnacji dla kobiet od ok.60 roku życia – LIFTING PEPTYDOWY

Określ się i wybierz dla siebie odpowiedni rodzaj pielęgnacji!

Zobacz podobny materiał:

Dr Irena Eris o nawilżaniu nowej generacjiTekst i zdjęcia: opracowanie modnaseniorka.pl na podstawie materiałów Dr Irena Eris