Irena Jarocka w barwnych okruchach Targów Golden Age

02.06.2011

Irena Jarocka debiutowała w 1968 roku na festiwalu w Sopocie piosenką „Gondolierzy znad Wisły”. Zdobywczyni wielu prestiżowych nagród na światowych festiwalach piosenki, laureatka wielu plebiscytów prasowych i radiowych na najpopularniejszą piosenkarkę roku. Śpiewała u boku takich gwiazd jak Mireille Mathieu, Charles Aznavour, Michael Legrand czy zespół ABBA.

 

Nagrywała płyty dla największych wytwórni na świecie takich jak Phillips, Supraphon, Warner Brothers, Cristal- EMI,  Melodia i rodzimych Polskich Nagrań.

Irena Jarocka próbowała także swoich sił jako aktorka. U boku serialowego Stefana Karwowskiego zagrała piękną kusicielkę i piosenkarkę u szczytu kariery, Irenę Orską, w kinowym hicie „Motylem jestem czyli romans czterdziestolatka”. Była ucieleśnieniem wszystkich cech postaci stworzonej przez reżysera Jerzego Gruzę. Po latach artystka potwierdziła swe aktorskie umiejętności w Teatrze Polskim w Waszyngtonie, grając z powodzeniem w sztuce Mrożka "Piękny widok"...

 

Więcej szczegółow z biografii tej niezwykle utalentowanej artystki znajdziecie na www.irenajarocka.pl

A my na pamiątkę magicznych chwil z koncertu, który odbył się podczas targów Golden Age w Warszawie dnia 22 maja 2011 załączamy kilka zdjęć:

 

 

 

 

Tekst: opracowanie na podstawie irenajarocka.pl

Zdjęcia: modnaseniorka.pl