Jak zatuszować świąteczne krągłości?

Wszystkie lubimy dobrze zjeść. Mniej lub więcej. Ale jak ubrać się na uroczystą, wigilijną kolację, czy sylwestrowe party, aby nasze "słodkie grzeszki" były mniej widoczne? Oto kilka praktycznych porad w służbie nienagannej sylwetki Modnej Seniorki i jej dobrego samopoczucia.

Uczucie pełności, problemy z wątrobą, zgaga to problemy, które przypominają się nam w najmniej odpowiednim momencie. Seniorki znacznie częściej niż młodzież narzekają na takie sytuacje. Jednocześnie każda z nas chce wyglądać atrakcyjnie, a możliwości naszej szafy wydają się dość ograniczone. Jak już dopasujemy górę do dołu, kreację do okazji, buty do torebki, czy ilość warstw do temperatury okazuje się, iż ten wybór niebezpiecznie się zawęża. A kiedy staniemy przed lustrem... No cóż... Potem jeszcze będziemy jeść i puchnąć w oczach. Co wybrać z garderoby, aby czuć się komfortowo, wyglądając jak prawdziwa Modna Seniorka? Na co zwrócić szczególną uwagę?

Po pierwsze - potrzebujesz idealnie dopasowanych fasonów. Zaskoczona? Oczywiście nie mamy tu na myśli obcisłej odzieży eksponującej każdą fałdkę, ale pamiętaj, iż garderoba przypominająca krojem namiot, optycznie doda kilogramów już na samym wejściu. Idealne więc będą spodnie zapinane z boku (wyeliminujesz sterczący guzik) oraz wykończone szeroką, zaszytą gumą. Do ostatniego, wspomnianego fasonu dość ciężko jest się przekonać na odległość, jednak w przymiarkach ten model święci tryumfy, gdyż po prostu "chowa" nam brzuch. Ten efekt trudno osiągnąć przy suwaku z przodu. Zresztą zapytajcie krawcową.  

Teraz świąteczna bluzka. Poza tym, że jasna to jaka? Odpowiednia będzie z marszczonym pionowo przodem, z trykotowego materiału i kończąca się w połowie brzucha. Ponadto fason kopertowy, modele z okrągłym wykończeniem dołu. Pozostałe części garderoby na które warto zwrócić uwagę w kontekście kamuflażu omawianej części ciała to:


- sukienki i spódnice z obniżoną talią
- lekko dopasowane, żakiety na jeden guzik sięgające do połowy brzucha
- formująca ciało bielizna na specjalne okazje (zobacz: Magiczna bielizna na magiczne święta)
- swobodnie wypuszczone szaliczki i długie korale

Pobawmy się kolorami i deseniami (te duże i kwieciste "zasłaniają" nadmiar ciała), zastosujmy optyczne sztuczki łącząc kontrastowe kolory, przełamujące linię brzucha. Nie zapominajmy o walorach warstwowych kombinacji (zobacz: Ubrana na cebulkę).

Unikajmy:


- zbyt luźnej garderoby
- brokatowych materiałów (ale np. w łączeniu połyskliwy karczek, matowy dół – tak)
- dwurzędowych marynarek
- poziomych pasków jednakowej szerokości (zróżnicowane, przełamane w pionie – tak)

Jak walczyć z pozostałymi mankamentami? Koniecznie odwiedź dział: Figura Modnej Seniorki i sprawdź pozostałe podpowiedzi.

 

Podobne materiały:

W gorącym rytmie boler(k)a

Zielone Święta we wzorach i kolorach

 
Tekst: Izabela Koptoń-Ryniec
Zdjęcia: Dreamstime.com