JARMARK KREATYWNOŚCI seniora na powitanie jesieni

12.09.2011

2 października 2011 w warszawskim Ogrodzie Saskim świętować będziemy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Z tej okazji w godz. 10.00 – 15.00 czekają nas liczne atrakcje: występy artystów, gry i konkursy, nieodpłatne konsultacje lekarskie, porady stylistek oraz wiele innych propozycji, które urozmaicą ten wyjątkowy piknik.

Święto osób starszych pod nazwą Międzynarodowego Dnia Osób Starszych zostało ustanowione na dzień 1 października przez ONZ w 1990 roku. W ramach jego obchodów Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich” wraz ze Stowarzyszeniem ESPAR 50+, organizacjami Forum 50+ oraz Międzynarodowymi Targami Poznańskimi, zapraszają do Ogrodu Saskiego, gdzie w godzinach 10.00 – 15.00, odbędzie się rodzinny piknik. W tym roku po raz pierwszy – Jarmark Kreatywności wzbogacą przygotowane przez Międzynarodowe Targi Poznańskie wydarzenia nawiązujące do poznańskich targów Aktywni 50+ (naszą relację zobaczysz TU). Ich najważniejszą częścią będzie plenerowa ekspozycja firm oferujących produkty i usługi skierowane do osób starszych, wzbogacona o liczne atrakcje. Zobaczymy m.in.  stabilne, wygodne, trójkołowe rowery (Wanmed), podegustujemy produkty ze znakiem Poznaj Dobrą Żywność (Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi), przejrzymy propozycje wypoczynku w promocyjnych cenach (np. oferty sanatoriów w Polsce i na Litwie / Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne Nomada, Sanatorium Uzdrowiskowe dla Rolników w Nałęczowie). Ponadto Toruńskie Zakłady  Materiałów Opatrunkowych zaprezentują produkty higieniczne marki Seni, a PKO Bank Polski, największy i jeden z najstarszych banków w Polsce, przedstawi rozwiązania finansowe skrojone na miarę potrzeb seniorów. 

 

Targi Aktywni 50+ zapewnią również testy fizjoterapeutyczne i pokazy ćwiczeń rehabilitacyjnych na stoisku firmy Dotyk Zdrowia. Natomiast specjaliści z Fundacji Edura podpowiedzą, jak zachować się w momencie wybuchu pożaru,  jak mu zapobiegać, a prezentowane przez nich czujki gazu i CO będzie można wygrać w konkursie. I to nie wszystko!


Klub SpeedBadmintona pokaże, ile radości jest w tej prostej grze, organizując specjalny turniej, gdzie najlepsi gracze zostaną nagrodzeni oryginalnym t-shirtem polskiej reprezentacji na I Międzynarodowe Mistrzostwa Świata w SpeedBadmintonie oraz sygnowanym logo Aktywni 50+ sprzętem do gry. Seniorki i seniorzy będą mogli także skorzystać z konsultacji wizażystki Oriflame i stylistki Atelier Papillon, a do pokazu stylizacji na scenie zaproszona zostanie jedna z Pań, jako reprezentantka szerokiego grona publiczności. Specjalną relację z modnych wydarzeń dla kobiet dojrzałych przygotuje oczywiście portal modnaseniorka.pl.

Jarmark Kreatywności da możliwość kontaktu z obecnymi na nim pozarządowymi organizacjami pro-seniorskimi oraz reprezentującymi środowiska kobiece i emeryckie. Podczas pikniku spotkamy chociażby przedstawicieli Urzędu Miasta, którzy zachęcać będą warszawiaków do konsultacji programu "Warszawa przyjazna seniorom". Dodatkowym magnesem dla uczestników wydarzenia będą nadto występy sceniczne i zajęcia rekreacyjne. Na scenie zaprezentują się artyści amatorzy zarówno młodszego, jak i starszego pokolenia. Zobaczymy występy grup teatralnych, kabaretowych i tanecznych. Będzie można również zagrać w boule i wziąć udział w międzypokoleniowej zgadywance terenowej.

A tradycyjnie już, wolontariusze Stowarzyszenia "mali bracia Ubogich" będą rozdawać osobom starszym kwiaty z życzeniami z okazji Ich Święta!

 

Wydarzenia odbywają się pod Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich i Prezydenta m.st. Warszawy.

Organizator: mali bracia Ubogich
Współorganizatorzy: Międzynarodowe Targi Poznańskie, Forum 50+, Espar 50+

 

Niebawem relacja na naszych łamach!

 

Opracowanie: modnaseniorka.pl na podstawie mat. prasowych

Foto: Dreamstime.com

 

aktualizacja: 16.09.2011