Kolorystyczne trendy w ubiorze 2014 a typ urody

Trendy lansowane przez stylistów na 2014 rok to prawdziwa mieszanka kolorów. Od żywych, ciepłych tonacji do chłodnych, wyrazistych a nawet neonowych. Aby właściwie dobrać ubiór do typu urody warto dokonać analizy kolorystycznej.

W neonowych, wyrazistych kolorach, np. kobaltowym niebieskim, ale też bieli i czerni najlepiej jest kobietom o zdecydowanej urodzie.

– Ciemne włosy, mocne oko, tęczówka o zabarwieniu brązowym, nierzadko czarnym – to są tzw. panie zimy – tłumaczy Katarzyna Krzyszkowska-Sut, stylistka i wizażystka.

Tzw. jesienie to kobiety o brunatnych włosach, z ciepłą tęczówką: oliwkową czy turkusową. Dla nich najlepsze są wszelkie odcienie brązów i beżów.

– Pasują im też kolory pomarańczowe, kolory czerwone, z takim dosyć nasyceniem – wymienia stylistka – Przypudrowane, pastelowe, delikatne, ale chłodne kolory są charakterystyczne dla typu lata, a ciepłe najbardziej pasują do typu wiosny.

Co ważne, typ urody nie musi przesądzać o rezygnacji z ulubionych kolorów. Wystarczy poznać kilka prostych trików, które pomogą je dopasować.

 – Jeżeli dany kolor nie pasuje nam przy buzi, ponieważ stwarza poświatę, rzuca poświatę bezpośrednio na naszą twarz, to wtedy stosujemy go w dolnej części ciała  – wyjaśnia Krzyszkowska-Sut agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

W praktyce wygląda to tak, że kobieta o typie chłodnym, do której pasują wszystkie kolory w odcieniach szarości, czerni i delikatnej bieli ma ochotę na modny pomarańcz, może założyć pomarańczowe spodnie, spódnicę bądź dodatki w takim odcieniu.

 

Więcej w materiale filmowym:

 

 

Podobne materiały:

 

Seniorka monochromatycznie. Wybieramy zestaw w jednym kolorze

Kolory na humory. Poznaj paletę barw na chandrę!

Zimowe swetry dla jesiennego typu urody


Źródło: Newseria

Foto: Dreamstime