Lekcja stylu Jolanty Kwaśniewskiej w trzech odsłonach na Święta

13.12.2011

Seria książek Lekcja stylu autorstwa Jolanty Kwaśniewskiej to obowiązkowa lektura dla wszystkich, którzy pragną poznać odpowiedź na pytanie, czym jest pojęcie ponadczasowej elegancji i stylu. Z serii dowiemy się o tradycyjnych grzechach ubraniowych, strategiach zakupu, a także przekonamy się, które marki światowe warto znać. Lektura ta z pewnością sprawi, że dobry gust i wyczucie stylu będą nam towarzyszyć każdego dnia.

Na święta wydawnictwo Pascal przewidziało dla czytelników prawdziwą gratkę. W eleganckim trójpaku możemy zakupić wszystkie wydania Lekcji stylu jednocześnie: dla pań, panów i dla par. Najnowsza pozycja - Lekcja stylu dla par to przewodnik po najważniejszych życiowych momentach, ale i poradnik sprawnego organizowania zwykłych codziennych spraw i zadań. Jak zaplanować (i sfinansować!) zaręczyny, ślub, wesele? Co zrobić, by były to naprawdę niezapomniane chwile, i to z powodu wspaniałej uroczystości, a nie pięknej…. katastrofy? Ta część może Was zainteresować, chociażby z perspektywy matki, czy babki, która chce elegancko podpowiedzieć młodym, jak sprawnie, z wdziękiem i bez gaf rozpocząć nowy etap życia.

Poniżej przedstawiamy kilka fragmentów ze wspomnianych trzech pozycji, które wszystkie razem stanowią znakomity upominek pod choinkę.

"Łatwo jest być świetnie ubraną kobietą. Zewsząd płyną dobre rady: kolorowe magazyny informują nas o wszelkich zmianach w trendach. I radzą, jak w gąszczu propozycji wyłowić coś dla siebie. Gdyby któraś z nas potrzebowała gruntowniejszej wiedzy, półki w księgarniach pełne są książek, rozwiewających każdą wątpliwość z dziedziny mody. Co wybrać, jak dobrać, w czym będzie nam do twarzy, a czego w żadnym wypadku nie powinnyśmy na siebie wkładać? Znalezienie odpowiedzi na te pytania to dla kobiety drobiazg. Ale mężczyzna, który spogląda w lustro z myślą "coś bym tu zmienił", ma nie lada kłopot. Pism mało, książek prawie wcale. Nie wiadomo nawet, czy w ogóle wypada tak otwarcie o tę modę pytać, bo to przecież trochę... niemęskie." - tak się zaczyna pierwszy rozdział kolejnej po Lekcji stylu książki Jolanty Kwaśniewskiej pt. Lekcja stylu dla mężczyzn.

"Zanim przejdziemy do konkretnych zasad savoir-vivre, słowo na temat czysto polskiego zwyczaju, jakim jest całowanie kobiet w dłoń (poza Polską, z tym zwyczajem można się spotkać jedynie w Austrii). Za czasów PRL-u muskanie kobiecych dłoni nazywano zabawnie "cmoknonsensem". Trudno było określić to inaczej, bo i schodzące z traktorów czy odchodzące od dojarek panie, przedstawicielki wiodącej klasy robotniczo-chłopskiej preferowały socjalistyczny uścisk dłoni od składania na niej pełnego czci pocałunku. Bo właśnie symbolem tego – uhonorowania i szacunku – jest zwyczaj całowania dłoni (wywodzi się przecież od całowania królewskiej dłoni!). Tak popularny przed I wojną światową konwenans, kiedy to panowie muskali ustami dłonie zamężnych lub owdowiałych arystokratek, pomijając panienki (chyba że osiągnęły w tym stanie wiek lat sześćdziesięciu), dziś odchodzi w zapomnienie lub jest stosowany w całkowicie niewłaściwej formie. Dlaczego? Otóż część panów wie, iż w dobrym tonie jest musnąć kobiecą dłoń ustami. Szkoda natomiast, iż zamiast schylić się doń, podnoszą ją sobie do ust. Drodzy panowie, szacunek okazywany damom przejawia się także w tym ukłonie do wyciągniętej dłoni!"

"Gdybym miała podać jeden sposób na udany związek, wskazałabym na umiejętność rozmowy. To uniwersalna metoda, by wyjść na prostą nawet po ostrych małżeńskich zakrętach. Właśnie w ten sposób poznajemy siebie! Ktoś powie, że po latach narzeczeństwa i małżeństwa znamy się przecież na wylot. Nic bardziej błędnego! Zapewniam każdą czytelniczkę i każdego czytelnika, że wasz partner nie jest dzisiaj tym samym człowiekiem, którym był w dniu ślubu, to znaczy rok, siedem lat, dwadzieścia lat temu…"

A co mówią o Lekcji stylu dla par recenzenci?

"Być parą nie jest łatwo, być dobraną parą – jeszcze trudniej. Jak zachować miłość, przezwyciężyć kryzys, opanować złość nie do opanowania, jak mądrze wychowywać dzieci? Jak pokonać małżeński kryzys? Spowodować nawrót uczuć, być blisko siebie w chorobie, jak przeżywać smutek i radość... My, jako długodystansowa para, po czterdziestu latach wiemy już, czym jest małżeństwo. Jolanta Kwaśniewska w swej książce pisze o tym wszystkim prosto i mądrze. Gdzie znaleźć swoją drugą połowę, jak się zachować, gdy się ją znajdzie, co robić, by wspólne życie było łatwiejsze? Jaki powinien być ślub, jak przekonać do siebie teściów?  A jeśli trzeba się będzie rozstać, jak to zrobić, by wzajemnie się nie ranić? Czy można to wszystko robić z klasą i w dobrym stylu? Książka Jolanty Kwaśniewskiej pokazuje różne możliwości, wybór zostawia czytelnikom." Krystyna Kofta i Mirosław Kofta

"Jeśli ta książka może choć trochę ułatwić zbudowanie takiego jaki tworzą moi rodzice, to sama przeczytam ją od deski do deski." Aleksandra Kwaśniewska

Modna Seniorka serdecznie poleca Wam wszystkie trzy pozycje, tym bardziej, iż obfitują w bogaty materiał zdjęciowy oraz wydane są w eleganckich, twardych oprawach, na kredowym papierze. Przyjemnie prezentują się w domowej biblioteczce, a jeszcze więcej satysfakcji przynosi ich czytanie!

 

Opracowanie: modnaseniorka.pl na podstawie mat. prasowych

Zdjęcia: materiały prasowe