Listopad, czyli radość o poranku

Brzmi to trochę prowokacyjnie, ale dlaczego nie mamy cieszyć się słonecznym porankiem w listopadzie? Można założyć nasze ulubione palto i sprawdzić, czy pasuje kupiony ostatnio szalik.  Można przygotowywać się do zimy i przyzwyczajać do chłodów, które jak co roku nadejdą. Ale zdecydowanie warto na zimną porę skompletować odpowiednią garderobę.

Ponieważ czas sprzyja oszczędnościom, należy koniecznie sprawdzić, czy gdzieś na dnie szafy nie leżą spodnie jeansowe, które mogą nam posłużyć do odmłodzenia naszego wizerunku jesienią. Na załączonym zdjęciu wąskie spodnie jeansowe połączyłam z niebieskim t-shirtem i koszulową bluzką. Czerwona chustka z metalowymi ozdobami uzupełnia  całość.  Jest to świetny strój na ciepłe jesienne dni, ale także bardzo wygodny do chodzenia po domu. Jeansowe legginsy ze strechem też świetnie się nadają do tego zestawu. A jeśli zamiast niebieskiej koszuli założymy koszulę w kratkę, to zestaw będzie  weselszy i jeszcze bardziej "na luzie".

Niestety, nie wszystkie seniorki lubią spodnie. A szkoda, bo zdecydowanie odejmują lat i są zawsze  trendy. Takie czasy! Ale możemy ubrać się fajnie także w spódnicę. Jest tylko jeden warunek: spódnica powinna być głównym elementem stylizacji, najlepiej  wzorzystym. Wtedy dobieramy do niej pozostałe części garderoby w kolorach harmonizujących. Na zdjęciu poniżej, do wzorzystej spódnicy w kolorze szaro-czerwonym (w  różnych odcieniach szarości) założyłam szarą  kurtkę (pod kurtką  mam szary sweterek), czerwony szalik i buty.

Rękawiczki też powinny być czerwone a na głowie może być szary lub czerwony  kapelusz. Dobrze, aby wszystkie rzeczy w kolorze czerwonym były w tym samym odcieniu czerwonego. Tutaj: torebka skórzana w kolorze ceglasto-czerwonym, ale dobrze wyglądać będzie także torebka czarna, szara lub czerwona. Można również założyć wełnianą czapkę, chociaż nie  jest ona tak dobrym uzupełnieniem stroju jak kapelusz. Nie bójmy się kapeluszy! Nawet jeśli nosimy okulary czy mamy krótką szyję, możemy dobrać odpowiedni kapelusz. Ważne: przy okularach niezbyt szerokie rondo z przodu, a przy krótkiej szyi – wąskie z tyłu. Poza tym warto poprzymierzać różne kapelusze i wybrać ten, w którym się dobrze czujemy i dobrze leży, tzn. nie czujemy żadnego dyskomfortu. Istotne w modzie jest jedno: w tym co mamy na sobie, musimy się podobać własnemu odbiciu i czuć się wygodnie.

Życzę dużo radości jesienią i udanych stylizacji z własnej szafy!

 

 Z modowym pozdrowieniem - Anna Bombała


Tekst i zdjęcia: Anna Bombała - stylistka 50+