Modna w swojej skórze, lśniąca niczym złoto!

Piękne, zdrowe i zadbane w luksusowych wnętrzach ekskluzywnych ośrodków SPA. To marzenie obecne w ciągu całego roku, ze zdwojona energią powraca wiosną, gdy aura zachęca już do podróży. Co zrobić, aby nasz wygląd stanowił kompozycję bez skazy? Modnaseniorka.pl przygląda się najbardziej efektownym propozycjom.

 

Modne ciuchy na skórze poszarzałej i pełnej skaz nie będą prezentować się jak na modelce.  Niemniej każda z nas zasługuje na odrobinę luksusu, który zapewnić może wygląd o  kilka lat młodszy. Lansowane na wiosnę lamparcie cętki, czy też słodkie groszki będą prezentować się wyśmienicie, jak tylko zadbamy o odpowiedni koloryt i nawilżenie skóry. Dodając do tego odprężone oblicze uzyskamy wygląd świadomej swego uroku kobiety.

Mimo egzotycznych poniekąd trendów w modzie, swojskie klimaty budzącej się do życia polskiej przyrody wzmocnią nasze siły witalne niegorzej niż piaski ciepłych, lecz dalekich mórz. Mazurskie pejzaże, czyli odpoczynek w krainie miodem płynącej, może być dla nas autentyczną odtrutką i odskocznią od szarej rzeczywistości. Modne Seniorki zachęcamy więc do odwiedzin tego regionu, który już od kilku lat słynie z resortów SPA oferujących m.in. zabiegi bazujące na mazurskim miodzie, pochodzącym z okolicznych pasiek.

Pszczele złoto niewątpliwie przyda splendoru całej postaci, gdyż znane jest ze swoich właściwości wspomagających organizm w oczyszczaniu z toksyn. Nawilżając skórę, pomaga jej zachować wilgotność, pobudzając krążenie limfy (działanie antycellulitowe). Instytut SPA hotelu Amax dodatkowo wprowadził zabiegi wykorzystujące żurawiny, które mają m.in. właściwości nawilżające, liftingujące i spowalniające procesy starzenia się skóry. Poza autorskimi zabiegami wprowadzonymi do oferty, SPA pracuje również na kosmetykach firmy Thalgo i Jean D`Arcel.

Czegóż można jeszcze chcieć od życia? Ano, na pewno dobrej kuchnii zawierającej elementy diety oparte na bogactwie okolicznych jezior i lasów. Sałata z grillowanym kabaczkiem, orzechami laskowymi, kozim serem i dressingiem z jabłek, czy koktajl na bazie żurawin - wszystkie te smakołyki pozwalają oczyścić i odżywić organizm również od wewnątrz, wspomagając tym samym efekty zabiegów oferowanych przez ośrodek.

Nawiązujący do natury wystrój SPA oparty na kolorach ziemi i wzbogacony elementami dekoracyjnymi z litego drewna oraz naturalnych kamieni, sprzyja wyciszeniu i relaksowi. Niezapominajmy również  o spacerach, wszak  Mazurski Park Krajobrazowy, czy Puszcza Piska to znane oazy ciszy i spokoju.

Po powrocie włoż modny ciuch i błyszcz niczym złoto!

 

Opracowanie: modnaseniorka.pl

Zdjęcia: materiały prasowe ITBC