Oskarowa gala? Paparazzi? Zobacz jak elegancko wysiadać z samochodu!

Oskary rozdane. Limuzyny odwiozły gwiazdy do ich posiadłości. Czy zobaczymy kompromitujące zdjęcia ujawniające bieliznę celebrytek? Brak klasy przy wysiadaniu z samochodu niebawem podkreślą paparazzi... My już teraz radzimy jak opuszczać auto z gracją prawdziwej damy, niezależnie od długości spódnicy.

Nawet jeśli nie jesteś gwiazdą i nie musisz przejmować się tym, że paparazzi tylko czekają, by zrobić Ci zdjęcie dokumentujące to, czy nosisz bieliznę, czy nie, a jeśli tak, to w jakim kolorze - warto wiedzieć, jak poprawie i szykownie wysiadać z samochodu. Opis może wydać się na pierwszy rzut oka skomplikowany, lecz nie jest trudny choreograficznie balet, tylko kilka prostych ruchów, które trzeba skoordynować. Sekwencja wymaga przećwiczenia, ale naprawdę warto się jej nauczyć.

- Odepnij pas, sprawdź, czy spódnica lub sukienka się nie przekręciła (jeśli tak, dyskretnie popraw szwy, i wygładź materiał), otwórz drzwi samochodu lub pozwól to zrobić innym.
- Kolana i kostki razem, delikatnie obróć się na siedzeniu tak, by przesunąć nogi na zewnątrz.
- Nogę zewnętrzną (to ta bliżej drzwi) wysuń z samochodu, jednocześnie przeciwstawną rękę oprzyj za sobą (na siedzeniu), by zapewnić sobie podparcie. Staraj się trzymać kolana razem.
- Postaw nogi i wysuń się z samochodu – wstając z siedzenia obróć tułów do przodu.
- Podstawowa zasada dotycząca wysiadania z gracją z samochodu jest prosta – najpierw Twoje nogi, potem Twoje siedzenie.

Przy wsiadaniu do samochodu obowiązuje zasada odwrotna. Najpierw Twoje siedzenie, potem Twoje nogi.

Autor: Paulina Kozłowska
Zdjęcie: Ken Hurst / Dreamstime.com
Źródło: Kobieta.Wieszjak.pl