Paul Gauguin w oprawie... T-shirtu!

10.05.2012

Dla wielbicielek prostych, bawełnianych bluzek Reserved proponuje wyjątkową kolekcję koszulek inspirowaną malarstwem Gauguina. Białe tło i kolorowy, niebanalny nadruk mogą stanowić doskonałe wypełnienie stylizacji opartej na przykład na niezwykle modnych w tym sezonie barwnych dżinsach.

Postimpresionizm, to jeden z najbardziej niezwykłych i śmiałych zarazem etapów sztuki. Barwa, światłocienie i forma zaczynają mieć takie samo znaczenie dla artysty, co emocje jakie towarzyszyły mu w trakcie tworzenia dzieła.

Paul Gauguin to artysta, którego sztuka poprzedzała jego czasy. Nonkorfomista, który w odległych, egzotycznych krainach poszukiwał tego, co magiczne i dzikie. W sztuce pierwotnej dopatrywał się prawdziwej ludzkości i emocji, które stawały się pełnym kontrastem dla epoki, w której dane mu było żyć. I nie tylko ucieczka od tego, co Europie przyniosła rewolucja przemysłowa, ale również od szarości cywilizacji krańca XIX wieku, skłoniły go do poszukiwania najmocniejszych inspiracji na Tahiti, w grafice japońskiej czy w sztuce współczesnej. Malarstwo Gauguina to nie tylko wibrujący kolor i szczególna wrażliwość na światło, ale to również ogromny ekspresjonizm i indywidualizm w podejściu do bryły. Malarz nie odtwarzał tylko to co widział, ale uwieczniał również swoje emocje i poglądy na temat.

 

fot. Reserved fot. Reserved fot. Reserved

 

To niezwykle inspirujące podejście do sztuki od wieków zachwyca miłośników nie tylko malarstwa, lecz również mody. Powrót do stylizacji etnicznych, moda na Tahiti oraz nasycone barwy z dominacją kanarkowej żółci oraz mocnego, paryskiego błękitu i bronzów widoczne są w kolekcjach wiosennych takich domów mody jak: Kenzo, Oscara de la Renty czy Dolce & Gabanna. Projektanci Reserved postanowili jednak pójść o krok dalej z miłością do sztuki tego niezwykłego, francuskiego malarza.

Limitowana kolekcja t-shirtów z reprodukcjami obrazów Paula Gauguina, to niezwykły element w wiosenno – letniej kolekcji marki Reserved. Dzięki wyjątkowym nadrukom, proste bawełniane koszulki stanowić będą idealną propozycje nie tylko dla miłośników twórczości tego wyjątkowego poszukiwacza i buntownika sztuki XIX wieku, lecz również będą wyjątkowo modnym uzupełnieniem zarówno dla casualowych, jak i bardziej wyrafinowanych stylizacji.

Wśród wyjątkowych, magicznych wręcz obrazów artysty, projektanci wybrali m.in. wpisany w kanon malarstwa obraz „Kobiety z Tahiti”, niezwykle zmysłowe przedstawienie „Nafea Faaipoipo” (Kiedy wyjdziesz za mąż) czy leniwą „Sjestę”.

Reserved tworząc limitowaną kolekcję, przybliża nie tylko sztukę, lecz również modę, w której ważny jest kolor wybuchający w najbardziej nieoczekiwanych momentach i kontrastowo zestawiany. Białe tło zwyczajnej, powiedziałoby się wręcz banalnej bawełnianej koszulki, stać się może tłem nie tylko dla dzieł mistrza, lecz również dla nowych, niepohamowanych emocji, które budzi moda!

Każdy z Gauguinowskich t-shirtów, nie tylko zachęca do zakochania się w sztuce epoki postimprsjonizmu, lecz również do poznawania nowych trendów w modzie!

 

Zobacz podobne materiały:

Kolorowe dżinsy hitem sezonu

Modny T-shirt dla seniorki?


Tekst i zdjęcia: materiały prasowe