PoSZALEj z chustą, zabierz rumieńce apaszce

Dodatki. W nich siła i moc sprawcza przemiany z Kopciuszka w damę. Elegancką i dystyngowaną lub nieco roztrzepaną i zatraconą w tańcu, niczym cyganka wybijająca rytm obcasem. Szczypta magii dla kreacji zwyczajnych w niezwyczajnych okolicznościach. Wykreuj się za pomocą czarodziejskiej chusty!

Ile razy zastanawiałaś się co zrobić ze znoszoną sukienką, czy bluzką, która najlepsze wyjścia ma już za sobą? Niby jeszcze niczego jej nie brakuje, ale nasycenie barw nie przypomina kolorów po deszczu, a raczej te po burzy piaskowej... W tej sytuacji pozostaje Ci tylko... zabawa! W kreatora własnego stylu, zgodnie lub naprzeciw Twoim oczekiwaniom i towarzyszącym nastrojom. Podobnie postępuj podczas niespodziewanej sytuacji na urlopie. Wyjmij z walizki szal lub apaszkę, a wtedy, niczym za dotknięciem magicznej różdżki przemienisz się z Kopciuszka w damę godną największego balu. Jakie tricki możemy zastosować, aby z kolei nie przerysować roli w której zamierzamy wystąpić?

 

 

delamo.pl

 
 

Szyja. Przyjrzyj się jej dokładnie, tak samo jak ramionom i dekoltowi. Być może okaże się, że nie tylko od święta powinnaś ubierać te obszary w tkaninę lekką, acz pozwalającą na lekkie niedomówienia... Wszak z wiekiem, mimo iż wzrok coraz słabszy, coraz więcej widzimy zmarszczek nie tylko na morzu, ale również na naszym ciele. A tyle rzeczy ukrytych w zakamarkach garderoby chciałybyśmy jeszcze wykorzystać. Nawet ulubione, znoszone bluzeczki, z rękawem lub bez, które niewątpliwie posiada każda z nas. Prosta rada jest następująca. Do modelu z rękawem nieco dłuższym np. do połowy ramienia lub ¾, wybierz apaszkę lub szaliczek w kolorze uzupełniającym bądź kontrastującym z barwami bluzki. Nie wiąż jej jednak zbyt ściśle, tym bardziej, iż przy twarzy pełnej taki margines: broda – początek dekoltu, jest wręcz niezbędny. Fason bardziej wydekoltowany (podobnie rzecz się ma do tak wykończonych sukienek), pozwala na większe szaleństwo. Tu możemy zdecydować się na obszerne chusty, które nosić będziemy niczym szal okrywający ramiona i spływający tyłem na biodra. Tym sposobem zatuszujemy także mankamenty sylwetki, podobnie jak zimą ubiorem "na cebulkę" Pamiętajmy, że szal opuszczony na biodra optycznie wydłuża talię.

Podstawowa zasada
– im strój jest bardziej wzorzysty, tym bardziej stonowana powinny być dodatki. I odwrotnie – garderoba jednolita potrzebuje rumieńców pochodzących z ekstrawaganckiego dodatku.

Pozostałe funkcje jakie pełnić może chusta, szal:

- plażowe pareo
- pasek do lnianych spodni, wypuszczony fantazyjnie z boku
- ozdoba słomkowego kapelusza, letniej torby
- okrycie głowy wiązane z tyłu, z wypuszczoną na ramię tkaniną
- bransoleta (z apaszki)
- inna biżuteria np. zamiast naszyjnika cienki szaliczek swobodnie wypuszczony pionizuje i wysmukla sylwetkę

Na lato wybierzmy apaszki i chusty lekko transparentne, najlepiej oczywiście jedwabne, choć te z cienkich bawełnianych włókien lub wysokogatunkowej wiskozy będą tak samo odpowiednie.  Mogą być lekko kreszowane, udające gnieciucha wzorzyste lub gładkie – wtedy z frędzlami. Stawiajmy na kolory jasne, korespondujące z naszym typem kolorystycznym, odcieniem tęczówki i skóry. Na urlopie uznajemy wszelkie wariacje. W sytuacji bardziej wymagającej np. w pracy, z szaleństw dopuszczalne są drobne, delikatne  wzory i bardziej apaszka, niż szal.

Modna Seniorka zachęca do eksperymentów!Opracowanie: Izabela Koptoń- Ryniec
Zdjęcia: delamo.pl
, modnaseniorka.pl