Rozpoczęcie roku akademickiego na Zaciszańskim UTW

7 października w Domu Kultury Zacisze, Uniwersytet Trzeciego Wieku zainauguruje kolejny rok akademicki. Wykład „Współczesne dylematy” wygłosi Andrzej Żor - Wiceprezes Związku Literatów Polskich. Koniecznie przyjdź i posłuchaj. W rocznym programie UTW znajdziesz także wykład o modzie!

Przyszli Studenci uczestniczyć będą w wykładach, seminariach, warsztatach, imprezach kulturalnych i wyjazdach. Czeka ich również doskonalenie talentów wokalnych, plastycznych oraz tanecznych, zdobywanie wiedzy z informatyki, nauka języka angielskiego i wiele innych atrakcyjnych zajęć, które pozwolą zrealizować potrzeby i wyzwolą ukryte pasje.

 


UTW jest bowiem miejscem, w którym studenci zawsze mogą spotkać życzliwe grono przyjaciół, wybrać się z nimi na spacer, basen, tenisa stołowego lub wystawę. Twórczo spędzić czas lub po prostu porozmawiać i pobyć ze sobą. UTW pozwala przełamać stereotypy, własne ograniczenia, prowokuje nowe sytuacje, z którymi studenci się jeszcze nie zetknęli, jak choćby nauka języka migowego z Martą Abramczyk, osobą niesłyszącą. Mogą wziąć także udział w pokazie mody! W tym zakresie odbędzie się wykład: „Markiza de Pompadour i królowa Maria Antonina - XVIII wieczne ikony mody we Francji” z cyklu „Historia mody”, który wygłosi dr Magda Bialic - kostiumolog, historyk sztuki.

 


Studenci mają równocześnie możliwość konfrontacji nabytych umiejętności plastycznych, wokalnych i tanecznych ze studentami różnych środowisk, z mniejszych i większych miejscowości z Polski, ale też Litwy, Łotwy, Ukrainy i Białorusi. Często powracają z licznymi nagrodami. Po raz pierwszy UTW Zacisze zaprasza studentów na warsztaty fotograficzne, tenisa stołowego oraz chińskie ćwiczenie poprawiające stan zdrowia i podnoszące odporność na stres.

Studentem UTW Zacisze może zostać tylko osoba dorosła.

Więcej: UTW Zacisze na Facebooku.Tekst i zdjęcia: materiały prasowe