Senior w naszych oczach – zawsze modny, czy wygodny?

06.09.2014

Kochamy naszych Panów za ich dobroć, za to że są przy nas... albo dokładnie odwrotnie! Niekiedy ilość błędów przez nich popełnianych sprawia, iż jesteśmy same. Tym razem skupiamy się jednak na gafach w modzie, zastanawiając się, co podpowiedzieć Seniorowi, by wyglądał elegancko.

Panowie najczęściej stawiają na wygodę i to już od młodych lat. Przyznajcie, to trochę inaczej niż my! Nam ta mądrość przychodzi z czasem, z którym uczymy się łączyć komfort i aktualne trendy. Niemniej bez cienia wątpliwości możecie pewnie przyznać, iż wyciągnięte koszulki nawet na "piwnym" brzuchu nie prezentują się dobrze – mało tego – są po prostu fatalne. Poniżej punktujemy najczęściej popełniane gafy, a zarazem szukamy alternatywy, podrzucając garść pomysłów dla naszych Panów.

Gafy

Białe skarpetki. Do stylu sportowego i adidasów są jak najbardziej w porządku, lecz do garniturowych spodni – szczególnie ciemnych – nie polecamy. Unikamy skarpet przy noszeniu sandałów. Jeśli Senior wrażliwy jest na otarcia, zalećmy oliwkę lub specjalny spray do stóp, pokrywający je skuteczną, acz niewidzialną warstwą (np. Kiwi).

Za krótki krawat. Różne były mody, tak jak i różne szerokości krawatów. Podstawowa zasada jest jedna – krawat musi sięgać paska u spodni. Uwaga: kolor czerwony lub bordowy działa jak wykrzyknik, kierując uwagę na twarz. Idealny jest natomiast wtedy, gdy Twój Senior ma wygłaszać przemówienie.

Za duża marynarka.
Tutaj musimy wykazać się bystrym spojrzeniem, gdyż dobrze dopasowana marynarka nie jest obcisła. Powinna utrzymywać naturalną linię ramion. Długość rękawa - do połowy dłoni.

Za długie / za krótkie spodnie. Idealnie dopasowane załamują się nad butami tylko raz. I nigdy nie rekompensujmy ich długości zapinaniem wysoko na brzuchu!

Za dużo biżuterii. Na dobrą sprawę elegancki zegarek oraz spinki do mankietów załatwiają sprawę.  Spinki do krawata są natomiast ryzykowne. Pochodzą z tradycji amerykańskiej, gdzie przeszły z mundurów wojskowych do cywilnego ubioru agentów ochrony...

Koszula z krótkim rękawem do marynarki od garnituru. Tego typu koszule nosimy do zestawów kombinowanych np. dżinsy i krótki rękaw. Do garnituru – zawsze długi rękaw.

Rady

Pasek. Powinien pasować do obuwia i spodni. Np. płócienny do spodni sztruksowych, pleciony i skórzany do dżinsów, gładki i licowy do spodni od garnituru. Niewskazane duże logo na klamrze.

Półbuty. Zawsze czyste i wypastowane. Do garniturów: czarnego, gołębiego, czekoladowego, stalowego – czarne, do brązów i kremowych – brązowe. Szare buty do zestawów łączonych np. z dżinsami. Najbardziej eleganckie – buty typu Oxford (noski bez zdobień, zamknięta przyszwa z ozdobnymi dziurkami, sznurowane)

Kolory. Barwy koszuli i spodni nie powinny kontrastować ze skarpetkami.

Wzory. Unikamy koszul w kwiaty. Dopuszczalne jedynie na plażę. Kratka postrzegana jest jako wzór weekendowy, niezobowiązujący. Natomiast pionowe prążki ciekawie urozmaicają tło i dodatkowo optycznie wyszczuplają,  "chowając" brzuch.

Pozostałe porady powinny korespondować z typem sylwetki, pasować kolorystycznie do typu urody, a styl do osobowości. Jeśli Twój Senior będzie czuł się dobrze w swojej nowej skórze, przyjemna atmosfera gwarantowana!

 

Podobny materiał:

Jegomość Dżins i przepis na idealną parę spodni

 

Tekst: modnaseniorka.pl

Inspiracje: Izabela Jabłonowska

Foto: Dreamstime.com