Targi dla dojrzałych i aktywnych - relacja z Poznania

19.03.2012

Tłumy zwiedzających w ostatni weekend odwiedziły targi Aktywni 50+ w Poznaniu. Na ponad stu stoiskach na gości czekała nie tylko oferta rynku, ale także propozycje organizacji pozarządowych. W tym roku do dotychczasowych organizatorów – Międzynarodowych Targów Poznańskich i Miasta Poznań – dołączył Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Targi  swoją obecnością zaszczycili m.in.: minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz, senator Mieczysław Augustyn, Tomasz Bugajski – członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Piotr Florek - wojewoda wielkopolski, Jerzy Stępień - wiceprezydent miasta Poznania i poseł Piotr Walkowski.

 


Na targach można było uzyskać wiele szczegółowych informacji o ofercie dedykowanej osobom starszym, porozmawiać o finansach, świadczeniach zusowskich, zapytać o zagadnienia techniczne związane ze współczesnymi technikami komunikacji czy poznać oferty turystyczne z czterech stron świata. Oprócz oferty prozdrowotnej producentów, goście mogli skorzystać z porad specjalistów, którzy wykonywali badania słuchu i densytometryczne badania diagnostyczne osteoporozy, pomiar ciśnienia tętniczego, poziom cukru we krwi.

 


Na entuzjastki zagadnień związanych z modą i urodą czekały konsultacje z kosmetyczkami i wizażystkami. Wiele pań zdecydowało się na metamorfozę i wykonało próbny makijaż.  Z wielkim aplauzem przyjęto również zorganizowany przez Akademię 50+ pokaz mody pod hasłem „Dojrzałość jest modna”. W odzieży popularnych marek pojawiły się modelki 50+ w stylizacjach Marzeny Lampasiak.

 


Poczas imprezy nie zabrakło także propozycji umożliwiających rozwój pasji i talentów. Osoby o artystycznych zainteresowaniach uczestniczyły w warsztatach m.in. związanych z florystyką, zdobieniem techniką decoupage. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty edukacyjne poświęcone treningom usprawniającym pamięć. O tym, że starsi ludzie są pozytywnie nastawieni do życia, świadczyła chociażby duża frekwencja na warsztatach z terapii śmiechem a dla tych, którzy poszukują pracy zorganizowane zostały konsultacje indywidualnego doradztwa zawodowego.

 


Na przestrzeniach sportowych odbywały się zajęcia szkoleniowe z różnorodnych dyscyplin np.: tai-chi czy pokazy tańca regionalnego z nauką kroków. Akademia 50+ wraz z Akademią Sztuk Walki zorganizowała pokaz samoobrony. Specjalna przestrzeń przeznaczona była do zajęć nordic walking. Prowadzone na niej zajęcia – ćwiczenia przeplecione zostały konsultacjami i prelekcjami. Ponadto zorganizowano strefę Speed Badminton Park, gdzie można było nauczyć się grać i wziąć udział w rozgrywkach otwartego amatorskiego turnieju Aktywni 50+ Speedminton® Cup.

 

 


Olbrzymim zainteresowaniem cieszyły się także zorganizowane w Iglicy koncerty. I w sobotę, i w niedzielę sala wypełniona była po brzegi. W sobotę gwiazdą koncertów był znany tenor Marek Torzewski, który na scenie okazał się wulkanem pozytywnej energii, a w niedzielę - jak zwykle czarujący - Jacek Wójcicki.

 

Zobacz materiał z ubiegłorocznej edycji:

Modnaseniorka.pl subiektywnie o trendach Targów Aktywni 50+

 

Tekst i zdjęcia: materiały prasowe MTP