Umaluj oczy modnymi oprawkami

22.02.2012

Zima, szaro-bure przedwiośnie, opadające powieki ze względu na wiek, ze względu na aurę. A może by tak odmienić się już teraz? Nie czekaj. Przywołaj wiosnę błyskiem w oku i spójrz na wybór modnych oprawek, które odmienią oczy dodając im świeżości oraz blasku!


Gdy wszystko tonie w promieniach słońca, blade lico wygląda wyjątkowo nieatrakcyjne. I młode i stare. Kobieta dojrzała ma dodatkowo kilka problemów więcej, gdyż nienawilżane zimą zmarszczki mogły się pogłębić a kąciki oczu obniżyć, nadając twarzy zmęczonego życiem wyglądu. Mało sprężyste powieki niestety trudno jest malować, dlatego też niezmiernie ważne staje się używanie odpowiednich do wieku kremów do pielęgnacji – liftingujących, zapobiegających opuchliźnie, sińcom itd. Aby na szybko odmienić swój wygląd potrzeba jednak czegoś ekstra. Niech to będą nowe oprawki okularów! A może po prostu spraw sobie drugie, weselsze lub przyjrzyj się modelom z przyciemnianymi szkłami – w sam raz na słoneczny blask!

 

Solar / fot. Solar
Prada / fot. Prada

Dolce&Gabbana / fot. D&G

 

Versace / fot. Versace


W tym sezonie będą królować owocowe odcienie pomarańczy, mandarynki, melona, maliny i truskawki. Gdzieniegdzie zobaczymy groszkowo-pistacjowe motywy, chabrowe błękity oraz indygo. Wszystkie te barwy potrafią niezwykle ożywić urodę i co ważne - odmłodzić twarz! Nasze rodzime, dojrzałe gwiazdy już w ubiegłym sezonie decydowały się na kolorowe oprawki, przecierając tym samym szlak bieżącym trendom. Pamiętacie Dorotę Zawadzką, słynną Nianię? Zmieniała oprawki tak często, że aż mogło się wydawać, że to tylko makijaż... W tym roku, w czerwonych oprawkach widzieliśmy już choćby Małgorzatę Potocką. Wyliczamy dalej? Niech będzie więc jeszcze Nina Terentiew – oprawki białe na zmianę z ciemnymi w jasne cętki, Grażyna Szapołowska – zielone do przeciwsłonecznych szkieł... A Ty jakie wybierzesz? Zwariowane czy poprawne?

 

 

 Dolce&Gabbana / fot. D&G

 Ralph Lauren / fot. Ralph Lauren
Vogue / fot. Vogue
Ray Ban / fot. Ray Ban


Pamiętaj żeby kolor harmonizował z typem urody. Przede wszystkim jeśli jesteś zimą lub latem - typem o przewadze chłodnej palety – wybieraj zimniejsze odcienie (np. chabry, róże i fuksje szafiry, głęboką czerwień bez domieszki pomarańczowego). Gdy reprezentujesz wiosnę lub jesień – typy ciepłe – decyduj się na słoneczne oranżowe czerwienie, odcienie mandarynki, wesołe, groszkowe, zielenie, żonkilowe żółcie.  Możesz także wybrać wzór zwierzęcy z brązem – ponadczasowy i elegancki.

Kształt oprawek oczywiście musisz dostosować do owalu twarzy. Stylista w salonie z pewnością podpowie i doradzi. Wiemy, iż przy dużej wadzie wzroku ciężko dobrać odpowiednio wąskie obramowanie szkieł, cieszmy się więc, iż ten sezon uwzględnia też duże, „brzydulowe” oprawki!Tekst: IKR  /modnaseniorka.pl
Zdjęcia: materiały prasowe