W sukience do sukcesu na warszawskim rynku pracy – konferencja DFS

12.04.2012

Już 18 kwietnia w aulach Collegium Civitas odbędzie się konferencja Dress for Success, największej na świecie organizacji non-profit wspierającej kobiety defaworyzowane na rynku pracy. W programie przewidziano m.in. wystąpienie Pani Prezydentowej Jolanty Kwaśniewskiej, liczne panele dyskusyjne, metamorfozy i pokaz mody.

Konferencja organizowana przy udziale Urzędu Pracy m.st. Warszawy, Funduszu Inicjatyw Obywatelskich i Collegium Civitas odbędzie się pod hasłem "W sukience do sukcesu na warszawskim rynku pracy. Wolontariat - dodaj do ulubionych". O kobietach, do kobiet i specjalnie dla nich przemawiać będą: Pani Prezydentowa Jolanta Kwaśniewska, Dorota Soszyńska - Dama Roku 2011, współwłaścicielka Oceanic S.A., Dorota Stasikowska-Woźniak/założycielka DFS Poland, Anika Strzelczak-Batkowska/dyrektor marketingu DFS.

O Dress for Success Jolanta Kwaśniewska:
Dress for Success to wyjątkowa organizacja. Pozwala kobietom wyjść z bezrobocia jednocześnie uzbrajając je w tak ważne atrybuty jak: szkolenie, odpowiednia wiedza i motywacja do skutecznego poszukiwania pracy.


W auli konferencyjnej wysłuchamy m.in. wystąpienia Wandy Adach/dyrektor Urzędu Pracy m.st. Warszawy, która przedstawi sytuację kobiet na warszawskim rynku pracy w oparciu o wnioski z bieżącego raportu, a dr Andrzej Lasota podejmie temat wykluczenia cyfrowego jako jednej z przyczyn uniemożliwiających sprawne poruszanie się we współczesnym świecie. Podczas paneli dyskusyjnych poznamy kilka różnych punktów widzenia na rzeczywistość widzianą oczami i kobiet i mężczyzn. Wolontariuszki DFS opowiedzą jak zrobić karierę na wysokich obcasach, Magdalena Serwatko/Prezes RedNet Media udowodni, że większy wymiar piękna nie zależy od rozmiaru, podczas gdy coach – Andrzej Bubrowiecki wskaże „Jak budować mosty porozumienia” i tworzyć fundamenty skutecznej komunikacji.

Dlaczego Oceanic wspiera Dress for Success? Dorota Soszyńska:
Firmie Oceanic bliskie są główne założenia organizacji Dress For Success, czyli idea wspierania kobiet chcących wrócić na rynek pracy w ich staraniach o uzyskanie niezależności finansowej i kontynuowanie rozwoju zawodowego. Jesteśmy firmą, w której większość zatrudnionych to kobiety, dajemy im możliwość rozwoju zawodowego. Jednak jest w Polsce wiele kobiet, które tej szansy są pozbawione. Dlatego właśnie doceniamy i wspieramy działania Stowarzyszenia, a także zaangażowanie współpracujących z nią wolontariuszy w niesienie pomocy i narzędzi niezbędnych do rozwoju zawodowego i osobistego kobiet, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej i zawodowej.


Beneficjentki programu, wolontariuszki, zaproszeni goście będą mieli również do czynienia z aspektem uznawanym za domenę wybitnie kobiecą, czyli urodą – tym razem w służbie sukcesu. W tym kontekście wypowie się choćby Monika Wiechacka/ niezależna dyrektor sprzedaży z Mary Kay, wolontriuszka DFS i właścicielka studia 3D Visage. Ponadto zobaczymy pokaz mody Monnari, kolekcję Marzeny Niemoczyńskiej oraz metamorfozy przygotowane przez agencję Nobody’s Perfect.

Dlaczego Dress for Success w Polsce? Dorota Stasikowska-Woźniak:

Sprowadziłam Dress for Success do Polski, bo byłam przekonana, że kobiety które odniosły już sukces powinny chcieć przekazać go dalej tym kobietom, którym nie do końca się w życiu się powiodło...

Dress for Success dąży do rozbudzenia w kobietach poczucia własnej wartości, dumy i satysfakcji z podejmowanych działań na rzecz indywidualnego rozwoju. Konferencja ma pokazać, iż otwarta komunikacja w obrębie organizacji wsparta odpowiednim autorytetem, ma siłę rozmnażania talentów, które bez pomocy z zewnątrz i udziału sponsorów, miałyby niewielkie szanse na odnalezienie drogi osobistego spełnienia. Już teraz około 75% wszystkich kobiet po zajęciach DFS znajduje pracę i utrzymuje ją przez ponad rok. To ważna i cenna konkluzja, która zachęca do podejmowania coraz to nowych wyzwań w służbie pomocy kobietom defaworyzowanym na rynku pracy.

Uwaga!

Dla pierwszych 10 Pań zainteresowanych ideą DFS mamy do rozdania 10 zaproszeń. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: redakcja@modnaseniorka.pl

Wstęp na konferencję wyłącznie za okazaniem zaproszenia.

 

Podobny materiał:

Kobiety w strojach do sukcesu na warszawskiej konferencji DFS. Mody na wolontariat ciąg dalszy!

O tym jak w sukienkę ubrać wolontariat czyli Dress for Success na MazowszuTekst: Izabela Koptoń-Ryniec / modnaseniorka.pl

Zdjęcia: materiały prasowe