Wiosenne rewolucje dla cery dojrzałej w równaniu piękna dr Ireny Eris

W obliczu wiosny pragnienie uzyskania doskonałego wyglądu jest równie silne, jak apetyt na pączka w karnawale. Dr Irena Eris  proponuje rozwiązania oparte na aktywnych składnikach, idealnych dla wymagających pięćdziesięcio- i sześćdziesięciolatek. Jak uzyskać lifting bez skalpela i botoksu, wyrównując koloryt skóry? Podpowiadamy, opierając się na doświadczeniach równolatek.

 

Po pięćdziesiątym roku życia tkanka łączna oraz  włókna skóry właściwej tracą na elastyczności i następuje regres tkanki tłuszczowej.  Procesy te mają wspólne skutki - tworzą się fałdki i zmarszczki. Pocieszające jest jedynie to, że im staranniej dbałyśmy o cerę pielęgnując ją od środka, tym później spotykamy się z naturalnym bądź, co bądź efektem starzenia skóry.  Zmarszczki mimiczne również modelują nasze oblicze. Niezwykle aktualne wydaje się być tu arabskie przysłowie: "Do trzydziestki masz twarz taką, jaką podarowała ci natura; po trzydziestce taką, na jaką sobie zasłużyłaś." Ale czy proces ten jest odwracalny?

Badania nad aktywnymi składnikami pomagającymi odzyskać naturalny, a zarazem młodszy wygląd, są już na tyle zaawansowane, iż w dobrych drogeriach lub aptekach możemy śmiało wybierać z szerokiej gamy kosmetyków dedykowanych odpowiednim grupom wiekowym. Niemniej do tej pory niewiele laboratoriów oferowało produkty dla Pań 50+, a tym bardziej 60+. Sytuacja ta powoli ulega zmianie, podczas gdy jednym z liderów kreowania dojrzałego piękna jest nikt inny jak dr Irena Eris.

Wśród kosmetyków, które w widocznych sposób poprawiają stan cery dojrzałej dla segmentu 50+ polecamy linię NANO ENTRÉE z kremem i maseczką.

Nano krem przeciwzmarszczkowy
koryguje owal twarzy powodując jego wyraźne „podciągnięcie”, redukcję „drugiego podbródka” oraz podniesienie kącików ust. W widoczny sposób modeluje owal  dając efekt liftingu. HydroVECTOR™ zamknięty w innowacyjnych nanosferach, dzięki właściwościom higroskopijnym zwiększa swoją objętość i wypycha skórę od środka powodując spłycenie zmarszczek nawet o 23% już po tygodniu stosowania. Połączenie wyciągu z protein ze słodkich migdałów i olejku  brzoskwiniowego Prunus persica, zapewnia długotrwałe działanie przeciwzmarszczkowe oraz nawilżające, przywracając skórze sprężystość i elastyczność.

Nano maska zawiera natomiast kompleks składników napinająco- uelastyczniających powodując natychmiastowy efekt liftingu. Innowacyjny kwas rozmarynowy - Rosemary Acid zamknięty w nano-otoczkach działa ochronnie, osłaniając DNA komórek skóry przed wolnymi rodnikami. Spowalnia on proces starzenia i zmniejsza uszkodzenia struktury skóry wywołane przez UV, zanieczyszczenia środowiska, czy stres. Działa ochronnie i osłaniająco na skórę, dzięki czemu staje się ona bardziej odporna na działanie czynników zewnętrznych. Z HydroVECTORem ™, spłycającym zmarszczki przy stosowaniu 2-3 razy w tygodniu na dzień lub noc uzyskamy efekt dużo młodszej cery.

Modne Seniorki po sześćdziesiątce niewątpliwie dostrzegą również zalety serii zaprojektowanej specjalnie dla nich, a ukrywającą się pod nazwą TELOMERIC.

Skoncentrowany krem liftingujący SPF 15
na dzień napina i wyrównuje koloryt skóry. Dzięki zastosowaniu opatentowanego, innowacyjnego składnika aktywnego ReformulaTM zapewniającego ochronę telomerów, stosowanie kremu prowadzi do wyraźnego przedłużenia życia komórki skóry i przywraca jej prawidłowe funkcje metaboliczne. Fizjologicznie zdrowsze, bardziej sprawne komórki, wpływają na szybszą odbudowę struktur skóry, co zapewnia jednolity koloryt, bez bruzd, rumienia, rozszerzonych porów i przebarwień oraz sprężyste, wyraziste kontury twarzy. Krem poprawia elastyczność skóry i zapewnia jej jednolity wygląd poprzez wyraźne zmniejszenie zaczerwienienia. Witamina B3 normalizuje ilość barwnika obecnego w powierzchniowych warstwach skóry, co zapobiega powstawaniu przebarwień. Naturalne oleje roślinne z hialuronianem sodu zapewniają efekt długotrwale miękkiej, sprężystej i delikatnej skóry. Krem posiada jedwabistą, kremową konsystencję i szybko się wchłania.

Naprawczy krem dermowypełniający na noc
również z aktywnością ReformulaTM, przywraca skórze jej napiętą, jednolitą strukturę i przeciwdziała wiotczeniu. Po 6 tyg. stosowania wzrasta elastyczność i odżywienie skóry, a jej koloryt ulega znaczącej poprawie. Dzięki odpowiedniej zawartości hialuronianu sodu skóra utrzymuje właściwy poziom nawilżenia, co pozwala jej zachować funkcjonalność właściwą dla skóry młodej. Aktywna witamina C przeciwdziała przebarwieniom i plamom pigmentacyjnym, redukując  niekorzystny wpływ UV. Delikatne, naturalne woski roślinne łagodzą zaczerwienienia oraz zapewniają efekt długotrwale miękkiej, jędrnej i gładkiej skóry.

Kosmetyki mogą zdziałać prawdziwe cuda – nawet w dojrzałym obliczu. Niemniej tylko systematyczność w ich stosowaniu, może zapewnić długotrwałe efekty. Wiosna sprzyja aktywności, zastosujmy ją również w tym wypadku, sięgając regularnie po pudełeczko lub tubkę pełną piękna.

 

*Pomiarów parametrów skóry dokonywano w Pracowni Badań Aplikacyjnych i Pracowni Analizy Obrazowej Centrum Naukowo-Badawczego Dr Irena Eris. Utrzymujące się rezultaty obserwowano po 6 tygodniach stosowania kosmetyków.


 

Opracowanie: redakcja modnaseniorka.pl
Zdjęcia: materiały prasowe dr Irena Eris