Zrób sobie szminkę! Kosmetyki hand made dla dojrzałej

Kosmetyki mineralne przygotowane w domowym zaciszu? Podkład, cień, błyszczyk, puder, róż zrobione własnoręcznie? Teraz to możliwe. Masz niezliczoną ilość kombinacji, które będą niepowtarzalne jak Twoje upodobania. Sama wybierasz składniki i kolory, zapewniając sobie niezwykłą podróż w świat wizażu!

Tak. To prawda! Aktualnie dostaniemy w internecie zarówno pigmenty mineralne, jak i dodatki, opakowania oraz akcesoria potrzebne do samodzielnego wykonania kosmetyków mineralnych. Nawet początkująca seniorka-wizażystka samodzielnie wykonana błyszczyk, szminkę, podkład, puder, róż, cień do powiek, a nawet tusz do rzęs. Niecierpliwe panie znajdą również specjalne zestawy półproduktów zaopatrzone w zrozumiałą instrukcję wykonania, dzięki którym przygotowanie kosmetyków po raz pierwszy stanie się jeszcze prostsze. Szeroki wybór oraz dokładny opis poszczególnych półproduktów pozwala na samodzielne skomponowanie kosmetyków idealnie dobranych pod względem barwy i składu. Zarówno odcienie jak i proponowane receptury można poprawiać, zmieniać, ulepszać, aż do uzyskania upragnionego ideału. Korzystając z półproduktów można również modyfikować kosmetyki gotowe.

 

Samodzielne dobieranie składników pozwala na wykluczenie substancji nieodpowiednich dla danego rodzaju skóry. Jest to nie bez znaczenia dla osób o cerze wrażliwej, skłonnej do podrażnień oraz dla alergików. Makijaż wykonany kosmetykami mineralnymi jest bardzo trwały, a jednocześnie do jego usunięcia nie potrzeba żadnych inwazyjnych środków.

 

Pełna kontrola nad intensywnością barw i składem wykonywanych kosmetyków pozwala uzyskać zarówno kosmetyki silnie kryjące, idealne dla osób borykających się z cerą problematyczną, jak i  kosmetyki bardzo delikatne, które bez obaw mogą stosować np. nastolatki. Na stronach witryn (np. kolorówka.com) znajdziemy wiele receptur i porad, które ułatwią przygotowanie domowych kosmetyków, a stworzone odcienie będą niewątpliwe niepowtarzalne jak Ty sama!

 

 

 

Tekst: materiały prasowe

Zdjęcia: modnaseniorka.pl, kolorowka.com