Aktywność i zdrowie dla pokoleń - kolejna Seniorada już wkrótce!

26.04.2012

Zbliża się termin międzypokoleniowego wydarzenia – pikniku rekreacyjnego Seniorada. W tym roku piknik odbywa się aż w pięciu polskich miastach: po raz szósty w Warszawie, po raz drugi w Rzeszowie, Szamotułach i Opolu oraz po raz pierwszy w Kozienicach. Modna Seniorka będzie gościem na warszawskim AWF-ie.

Pod hasłem Seniorada kryją się wspaniała zabawa, szereg atrakcji, a przede wszystkim integracja poprzez ruch. Program tegorocznego pikniku tworzy pięć bloków tematycznych.

"Maszeruję" – czyli Senioradowy Marsz Nordic Walking pod okiem wykwalifikowanych instruktorów jako rozgrzewka do pikniku.

Wszelkie informacje na temat programów pikniku dostępne w części "Wiem" pełniącej funkcję recepcji.

Pod hasłem "Dbam" uczestnicy będą mogli bezpłatnie skorzystać z konsultacji oraz pomiarów. W Warszawie będzie to m.in.: koordynator kampanii CoreWellness – wewnętrzna siła w zakresie ćwiczeń mięśni Kegla. Będzie także można zmierzyć ciśnienie tętnicze oraz zinterpretować wynik.

"Gram", "Bawię się" i "Podziwiam" to przede wszystkim gry rekreacyjne, pokazy i występy, konkursy z nagrodami, w których każdy obecny na pikniku może uczestniczyć, przez cały czas jego trwania. Dopełnieniem gier rekreacyjnych będą konkursy proponowane przez redakcję „Rozrywki”, wydawcę czasopism z krzyżówkami, rebusami i szaradami.

Po aktywnym udziale w grach uczestnik będzie miał możliwość odpoczynku i nabrania sił w części "Relaksuję się".

Mamy nadzieję, że po raz kolejny Seniorada stanie się wspaniałym wydarzeniem rekreacyjnym.

Piknik organizowany jest we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki, Biurem Polityki Społecznej m.st. Warszawy, Urzędem Miasta i Gminy Szamotuły, Powiatem Szamotuły, Wydziałem Polityki Społecznej UM Opole, Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu. Partnerem wydarzenia jest „Rozrywka” wydawca czasopism z krzyżówkami, rebusami oraz w Warszawie marka TENA inicjator kampanii CoreWellness – wewnętrzna siła, Emporia Telecom.

Wszelkie informacje dostępne będą na stronie internetowej organizatora Europejskiego Stowarzyszenia Promocji Aktywności Ruchowej 50+: www.espar50.org

W imieniu organizatorów zapraszamy:
20 maja 2012 – Kozienice
26 maja 2012 – Szamotuły
27 maja 2012 – Warszawa
3 czerwca 2012 – Rzeszów
9 czerwca 2012 – Opole


Zobacz relację z ubiegłorocznej imprezy:

Moda na aktywność w pigułce - SENIORADA 2011 – relacja z majowego pikniku

 

Tekst: materiały prasowe

Zdjęcia: modnaseniorka.pl