Cacko Krystyny Sienkiewicz

5 marca będzie miała miejsce nietypowa premiera z udziałem Krystyny Sienkiewicz. Nakładem Prószyńskiego i S-ki ukaże się wyjątkowa i długo oczekiwana książka jednej z najbardziej charakterystycznych aktorek polskiej sceny filmowej, teatralnej, telewizyjnej i kabaretowej.

Dlaczego „Cacko”? – bo zapraszam na piękne podwórko, do pięknego domu, w piękną podróż po moim własnym świecie. Uchylam drzwi i proszę do środka – zachęca autorka. To nie jest biografia. Nie ma tu dat, nie ma chronologii, nie ma ku pamięci. To zaproszenie do świata lirycznej komediantki Krystyny Sienkiewicz. Cudownej, magicznej, pełnej urody przestrzeni wrażeń i odczuć wartych zapisania i zapamiętania. To podróż po życiowych drogach i bezdrożach pamięci, po pięknej krainie zdobionej wyjątkowym gustem oraz talentem. A raczej wieloma talencikami. To również manifest urody życia. Głośny manifest umiejętności cieszenia się z rzeczy małych i dużych, radzenia sobie w każdych okolicznościach i postrzegania wszystkiego w jasnych barwach. To zachęta do czerpania z życia pełnymi garściami i tworzenia własnego, niepowtarzalnego świata, w sobie i wokół siebie. Lekcja pokory i umiejętności dzielenia się radością i wiarą. To zaklęty w opowieściach balsam dla tych, którzy kiedykolwiek choć przez chwilę stracili nadzieję i zawahali się. A wszystko podane w sposób, w jaki Krystyna Sienkiewicz patrzy na świat i ludzi – dowcipnie, inteligentnie, czasem komicznie, innym razem tragikomicznie, a kiedy trzeba melancholijnie i lirycznie.

Książka będzie do kupienia w księgarniach w całej Polsce oraz bezpośrednio po spektaklu „Harold i Matylda”, w którym jedną z głównych ról zagra Krystyna Sienkiewicz. To z jednej strony poruszająca opowieść o poszukiwaniu szczęścia, miłości i zrozumienia w społeczeństwie nastawionym na konsumpcjonizm i minimalizm uczuciowy, a z drugiej – fenomenalna  komedia okraszona sporą dawką czarnego humoru i śmiechu przez łzy. Premiera galowa spektaklu odbędzie się 23.03.2013 o godz. 15:30 i 19.00 w warszawskim Teatrze Komedia (ul. Słowackiego 19a). Producentem spektaklu jest Ale! Teatr.

 

Tekst i zdjęcia: materiały prasowe