Chcesz się pokazać? Przyjdź na Marsz Kapeluszy!

Wrocławskie Centrum Seniora zaprasza na kolejną już edycję „Marszu Kapeluszy” inaugurującego Dni Seniora we Wrocławiu, które odbędą się pomiędzy 14 – 21 września 2013.

„Marsz Kapeluszy” na przełomie ostatnich lat przerodził się we wrocławską tradycję i stanowi preludium do cyklu imprez odbywających się podczas święta seniorów, których koordynatorem jest Wrocławskie Centrum Seniora. Uroczysty marsz, który wyruszy spod przejścia na ul. Świdnickiej, zaplanowano 14 września na godzinę 10:30. Na wszystkich uczestników barwnego korowodu czeka wiele atrakcji, które będą trwać przez cały następny tydzień.

Podczas przemarszu zagrają na żywo rozmaite kapele oraz Trubadurzy. Poznamy także laureatów konkursu na komiks „O dziadku, wnuczku i…”, do udziału, w którym już teraz gorąco zapraszamy. Następnie Władze Miasta przekażą Seniorom symboliczne klucze do bram Wrocławia, dając wyraźny znak, że nadszedł czas na ich tygodniowe panowanie w Stolicy Dolnego Śląska.

Dzięki Partnerom wspierającym Wrocławskie Centrum Seniora, grafik na kolejne siedem dni będzie obfity w liczne atrakcje. Odbędą się Targi Senioralne, Przegląd Chórów, Dożynki Działkowe, wykłady i warsztaty w Dolnośląskiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej a także rozmaite zabawy taneczne.

Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN oraz Aquapark Wrocław, z myślą o miłośnikach aktywności fizycznej zorganizują Olimpiadę dla Seniorów. W Kinie Nowe Horyzonty będzie można obejrzeć filmy ze specjalnie przygotowanego dla osób starszych repertuaru z uwzględnieniem rabatów, zaś Biuro Festiwalowe IMPART 2016 pamiętając o fanach dobrej muzyki, zaprosi na koncert Jerzego Połomskiego. Straż miejska przygotuje wykłady na temat bezpieczeństwa, natomiast Apteka Świętego Macieja – wykłady poświęcone tematyce zdrowotnej.

Koordynatorem powyższych działań jest jednostka miejska - Wrocławskie Centrum Seniora, będące częścią Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego, której celem jest bezustanna aktywizacja życia zawodowego, publicznego i kulturalnego osób starszych. Misją Centrum jest wspieranie Seniorów i koordynowanie działań wielu organizacji działających na rzecz Seniora na różnych płaszczyznach.

Patronatem imprezy jest Wrocław – Europejska Stolica Kultury 2016.
Szczegóły: www.dniseniora.pl  i www.seniorzy.wroclaw.plTekst i zdjęcia: WCS