Dzień Babci i Dziadka 2013 w Koperniku

Nauka i ciekawość nie pytają o wiek, a uczymy się przez całe życie. Czy dzieci, dorosłych i bardzo dorosłych może zafascynować to samo? Oczywiście! 22 stycznia Centrum Nauki Kopernik zaprasza babcie, dziadków oraz wnuki na przygodę, która wzbogaci wiedzę oraz uprzyjemni ten wyjątkowy dzień!

Tego odwiedzających czeka specjalne zwiedzanie Centrum pod opieką animatorów - przewodników. Przez dwie godziny będzie można obejrzeć wybrane eksponaty i zrozumieć prawa nauki, które zainspirowały ich powstanie. Każda grupa odwiedzi także wystawę „Wszystko gra”, umożliwiającą wspólne, międzypokoleniowe muzykowanie na nie zawsze oczywistych instrumentach. By wziąć udział w zwiedzaniu, wystarczy przyjść do Kopernika i kupić bilet - bez wcześniejszych zapisów. Grupy będą zbierane co pół godziny.

Godne polecenia są także projekcje filmów pt. „Jestem seniorem, jestem szczęśliwy”. Krótkometrażówki powstały podczas ostatniego festiwalu „Przemiany” i ukazują pozytywne emocje, wyzwalane przez aktywność oraz zaangażowanie społeczne.

„Przepis na życie” – to kolejna propozycja dla babć, dziadków i wnuków w każdym wieku. Co jeszcze? Chociażby warsztaty, pozwalające stworzyć rodzinną księgę mądrości. Seniorzy spiszą w niej swoje sprawdzone receptury życiowe, a wnuki oprawią całość graficznie.

Na pokazy i warsztaty można wejść przez cały dzień, w dowolnym momencie. Nie trzeba się zapisywać.

Jedynym warunkiem jest posiadanie biletu do Kopernika.

Centrum Nauki Kopernik otwarte jest w godzinach: 9.00-18.00.
Seniorów (65+) i dzieci obejmują bilety ulgowe (16 zł). Dodatkowe atrakcje są bezpłatne i nie wymagają rezerwacji.

Bilety można kupić przez cały dzień w dniu wydarzenia, w specjalnej kasie dla seniorów.

 

 

Tekst i zdjęcia: CNK