Polka największym odkryciem świata mody

Zauważyła ją Prada, pojawiła się już w kampaniach marek Louis Vuitton i Chloe, a ostatnio została twarzą domu mody Proenza Schouler. Okazała się największym tegorocznym odkryciem na wybiegach w Nowym Jorku, Londynie i Paryżu. 17-letnia Zuzanna Bijoch wcześniej była gwiazdą Kalendarza YES 2010.

Polska modelka wzięła udział już w blisko 60 pokazach najważniejszych światowych marek. O możliwość współpracy z Zuzanną Bijoch zabiegają największe tuzy świata mody i najbardziej prestiżowe marki.

 

 

Nic dziwnego – jej debiut na wielkich wybiegach uznano za jeden z najbardziej spektakularnych w dziejach branży. Potwierdzeniem jej wielkiego sukcesu jest choćby fakt, że marka Proenza Schouler, nagrodzona tegorocznym Oscarem mody dla najlepszych projektantów 2011 – wybrała Zuzannę na swoją "twarz".

 


Zanim jednak docenił ją świat, niezwykłą osobowość młodziutkiej modelki z Katowic odkryła firma YES, angażując Zuzannę Bijoch do swojego kalendarza na 2010 rok. Autorami efektownych zdjęć do niego byli Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek.

 

 

Na pomysł stworzenia tego limitowanego – i bardzo teraz poszukiwanego! – wydawnictwa wpadł Mateusz Madelski, dyrektor ds. rozwoju firmy YES. Warto przypomnieć sobie te niezwykłe zdjęcia, z zupełnie nieznaną wtedy jeszcze modelką, dla której Kalendarz YES 2010 stał się preludium do światowych sukcesów…

 

Tekst: materiały prasowe

Zdjęcia: materiały prasowe, modelka - Zuzanna Bijoch