Uliczni nieznajomi Dariusza Majgiera w krótkich migawkach życia

18.02.2011

Dariusz Majgier fotografuje różnorodność. Ludzkie twarze, emocje - po prostu banał w lustrze artysty. Piękno bez wieku, naznaczone rysem skrywanych namiętności. Seniorki, ich córki, wnuczki, partnerzy i wnukowie. Dla Dariusza - uliczni nieznajomi.


Mija ich na ulicach wielkiego miasta, które stanowi niepowtarzalne i dynamiczne tło, odpowiednie na krótki moment migawki zamykającej uczucia w jednym, niewielkim kadrze. Moda zwykłych ludzi, miejskie trendy uwiecznione przez chwilę, na zawsze. Niezależnie od statusu - wieku, portfela, czy pochodzenia, każdy uliczny nieznajomy wygląda swojsko i przyjaźnie.

 

 

   
Kobiety po przejściach, mężczyźni z przeszłością, jak również niesforna młodość szukająca zaczepki w każdym swoim odbiciu. Wszyscy piękni i niepowtarzalni spotkali się w jednym miejscu, na wystawie zdjęć Dariusza Majgiera. Poeta obrazu zaprosił ich do Green Coffee - ul. Marszałkowska 84 (obok Novotelu) i kilkaset metrów dalej na ul. Marszałkowską 124 (za Empikiem).

Modna Seniorka gorąco poleca oba te miejsca - może któraś z Was już tam jest?

Jeśli jednak nie przebywacie akurat w Warszawie, a chciałybyście zobaczyć poetyckie ujęcia ulicznych nieznajomych wystarczy tylko kliknąć, a przeniesiecie się w świat, gdzie piękno jest czymś więcej niż tylko pustym frazesem.


Zobaczyć to uwierzyć!

Portrety Dariusza Majgiera


 

Tekst: Izabela Koptoń-Ryniec
Foto: Dariusz Majgier