Wielkanoc ubrana w sukienkę. Przegląd propozycji dla 50+

Kolejna wiosna przed nami i kolejne święta też. W tym sezonie rządzą sukienki, przyglądamy się więc propozycjom sieciówek z których wybieramy modele godne świątecznego śniadania. Stawiacie na kolor czy szykowną biel? A może poszukamy złotego środka? 

Tradycja nakazuje kojarzyć Wielkanoc z bielą. Jednak bielszy odcień bieli najlepiej wygląda na świątecznym stole, jako krochmalony obrus. Nie ulega wątpliwości, iż biała sukienka jest szalenie elegancka, niemniej – bardzo wymagająca. Jeśli zdążyłaś już nabrać rumieńców po zimie, nie będziemy Ci jej odradzać. Jeśli jednak czujesz się jeszcze blada i zmęczona a chcesz mimo wszystko wybrać jasną paletę barw postaw na odcień kości słoniowej. W połączeniu z różnorodnymi nadrukami (kwiatowymi, geometrycznymi) lub ulubionym dodatkiem np. paskiem taka kreacja będzie prezentować się równie świeżo, jak jej biały odpowiednik. Polecamy także przełamywanie bieli kontrastami i kolorami.

 

F&F Solar F&F

W tym sezonie, podobnie zresztą jak w latach ubiegłych, również gwiazdy postawiły na mleczne odcienie np. Beata Ścibakówna, która została przez nas wypatrzona w sukience ecru. Zastanawiacie się pewnie, co z bardziej nasyconymi barwami. One są i modne i wskazane dla kobiety 50+. O tym już pisaliśmy (linki do podobnych artykułów znajdziesz pod tym materiałem), dlatego też tym razem wybraliśmy propozycje bardziej stonowane, pastelowe unikając jedynie sukienek w ciemnych barwach.

 

Solar H&M Simple

 

Zawsze pamiętaj o dodatkach. Żółte, czerwone, zielone akcenty kolorystyczne to te, które kojarzą nam się z paletą świątecznych odcieni. Niekiedy barwy te już są wkomponowane w propozycję projektanta. W większości musimy same zadbać o wesoły kontrast. Do sukienki w kolorze kości słoniowej (gładkiej) załóż np. koralowe pantofle, na ten sam kolor umaluj paznokcie, usta, może masz nawet taką torebkę (choć w tym sezonie torebka nie musi być identyczna jak buty). Idąc do kościoła ze święconką włóż wiosenny płaszcz a na Wielkanoc jeszcze kapelusz!


Podobne materiały:

Kolory na humory. Poznaj paletę barw na chandrę

Przyszła wiosna – idą święta / Porady Stylistki

Dlaczego sukienka?

 

Tekst: IKR / modnaseniorka.pl

Zdjęcia: materiały prasowe