Żakiet z krótkim rękawem propozycją na ciepłe dni

12.05.2012

Sezon na uroczystości rodzinne rozpoczęty. Ile to razy zastanawiały się co włożyć do letniej sukienki, gdy idealny pod kątem koloru i wzoru model nie posiada rękawów? Nawet jeśli - mimo wieku - mamy idealne ramiona, niekoniecznie wypada pokazywać je np. w kościele. Na taką okoliczność możemy założyć bolerko lub żakiet z krótkim rękawem. Przyjrzyjmy się więc kilku jego odsłonom.

Ten sezon obdarzył nas mnogością barw. Żakiety również nabrały rumieńców, choć znajdziemy też propozycje stonowane np. białe, granatowe czy w kolorze kości słoniowej. Wzorzyste i gładkie, z rękawem krótkim lub 3/4, zapinane na kilka guzików lub jeden. Decyzję, który wybrać pozostawiamy przede wszystkim Waszej figurze i naszym radom (patrz: Figura Modnej Seniorki).

 

Żakiety Semper


Wiosną i latem 2012 modne są niewielkie kołnierzyki - także w żakietach. Niemniej musimy pamiętać, iż Paniom o pełnej twarzy zdecydowanie należy polecić te z wycięciem w kształcie litery V. I jeszcze jedno. Im więcej "oponek", tym mniej guzików. Można zawsze subtelnie rozpiąć żakiet, gdyż wszelkie pionizacje (to właśnie uzyskamy rozpinając wdzianko) wydłużają sylwetkę.

 

Powiązany artykuł:

Moda w paski

Tekst: IKR / modnaseniorka.pl
Zdjęcia: materiały prasowe