Kolorowe dżinsy hitem sezonu

Miętowe, waniliowe, różane. Ich barwa przywodzi na myśl aromat lodowych smakołyków. Tegoroczna wiosna została zdominowana tęczowymi wariacjami. Czy odważysz się włożyć kolorowe spodnie? Jak  je nosić z fasonem, z czym łączyć by uzyskać wymiar niezobowiązującej, sportowej elegancji - poleca Modna Seniorka.

Wystarczy tylko wejść do dowolnego butiku w galerii handlowej, aby zobaczyć, iż dział ze spodniami ożył! Nawet gdy szukamy klasycznych dżinsów na pierwszy plan wysuwają się ich barwne odpowiedniki. W tym sezonie stawiamy na kolor. To już wiemy. Teraz także owocowe sorbety i romantyczne chabry pojawiają się na naszych nogawkach.

 

Spodnie Lee / fot. materiały prasowe

 

Generalnie styliści polecają kobietom dojrzałym spodnie w spokojnych tonacjach. Ciemne dżinsy, bez przecierek i strzępień są znakomite na każdą okazję. Niemniej gdy planujesz wiosenny piknik, wyjście z córką, czy choćby codzienny spacer z psem - nie musisz się martwić, że kolorowe spodnie ujmą cokolwiek z Twojego dopracowanego wizerunku dojrzałej lady. Wręcz przeciwnie! Jeśli tylko zestawisz odpowiednio górę z dołem uzyskasz efekt świeżej, sportowej elegancji, która przystoi w każdym wieku. Na przykład do miętowych dżinsów włóż czarną (zdyscyplinujesz kolor spodni) bluzeczkę np. T-shirt, którą wypuścisz na wierzch, do tego cienki, żółty lub czerwony pasek (zakładamy go na bluzkę) i w tym samym kolorze kolczyki albo korale, czy zawieszka na łańcuszku. Kolorowe dżinsy o nasyconej barwie możesz zestawić również z bielą, wanilią, mlecznym odcieniem dołu. Gdy stawiasz na spodnie jasne - robisz dokładnie odwrotnie i ożywiasz je kolorem przy twarzy. Buty - mogą być baleriny. W tym sezonie noszą je naprawdę kobiety w każdym wieku. Dostaniemy więc modele imitujące pantofle, połączone z lakierkowym przodem, klamrami, jak i pokryte dżinsem, sportowe fasony.


Zobacz podobne materiały:

Modny T-shirt dla seniorki?
Miksujemy pory roku, malujemy zimę wiosną

 

Tekst: IKR / modnaseniorka.pl
Zdjęcia: materiały prasowe