Modny T-shirt dla seniorki?

Postrzegany jako młodzieżowy atrybut jest wiernym towarzyszem sportowców i turystycznych eskapad. Czy kobieta dojrzała może mu zaufać? Jaki fason wybrać, by wyglądać młodziej, lecz adekwatnie do swoich planów? Wybierz swój typ szkicując modne JA wiosennym T-shirtem.

T-shirt. To po angielsku. Brzmi zupełnie elegancko, choć oznacza tyle co rodzimy podkoszulek. Litera T symbolizuje jego kształt, który z początku formował ramiona amerykańskich żołnierzy. Z czasem koszulka przeniknęła na ulicę, również do mody damskiej, stając się nośnikiem popularnych haseł i reklam. Obecna na wybiegach projektantów nabierała kolorów, wzorów oraz śmiałych rozwiązań idących w kierunku nonszalanckiego, młodzieżowego stylu.

 

H&M H&M Reebok


Aktualnie podkoszulek noszą wszyscy. Już nie tylko jako bieliznę, lecz przede wszystkim jako widoczną i eksponowaną część garderoby. Ta koszulka czy raczej bluzeczka – tak często mówimy o T-shircie w modzie damskiej – nie jest już zarezerwowana wyłącznie dla młodych a okazje do jej włożenia wcale nie muszą być związane ze sportem, choć połączenie marynarki z T-shirtem określamy właśnie mianem „sportowej elegancji”.

 

Reebok Esotiq Adidas


Czy kobieta dojrzała może zakładać tego typu bluzkę? Oczywiście! Wyznacznikiem okazji na którą można ją założyć są w dalszym ciągu tylko ogólne zasady dress codu. Jesteś aktywna fizycznie? Wybierz twarzowy, sportowy model. Wybierasz się na piknik? Do wygodnych dżinsowych spodni oraz kurtki dobierz pastelowy model w oryginalny wzór  Nie zapomnij o przeciwsłonecznych okularach i wygodnym obuwiu (mogą być młodzieżowe baleriny). Modna torba w sezonowych barwach (zobacz) również doda Ci blasku.

 

Camaieu Esotiq Reebok


Jeśli chodzi o desenie – możesz zdecydować się na grafikę z napisami, groszki, formy geometryczne, wzory nawiązujące do świata fauny i flory, artystyczne esy-floresy itp. Raczej unikaj nadruków z sylwetkami kobiecych postaci i twarzy. Takie printy mogą niechcący dodać lat przez nadmierny kontrast z osobą „nosiciela”, ale jeśli posiadasz poczucie humoru i duży dystans do tego co powiedzą inni – próbuj! Wybór w sklepach jest ogromny. I to o każdej porze roku.

 

Podobne materiały:

Umaluj oczy modnymi oprawkami

Motywy roślinne w kolekcji na wiosnę i lato 2012 – wybór dla 50+

Zamień paski na Solar! Kolekcja na wiosnę i lato 2012

Tekst: IKR / modnaseniorka.pl
Zdjęcia: materiały prasowe