Modna Seniorka w rozmowie z Grażyną Torbicką o bongosach i fryzurach

30.08.2011

Osobowość telewizyjna, dziennikarka i konferansjerka, współprowadząca wybory Miss World 2006 w Warszawie - po prostu Grażyna Torbicka. Zawsze elegancka, kulturalna i uśmiechnięta. Dla wielu stanowi wzór kobiety niezależnej, świadomej piękna otaczającego świata. Zobacz, czym się z nami podzieliła!

 

- Czym dla Pani jest moda dla seniorek, czy kobieta powinna czuć się seniorką po przekroczeniu magicznego 50 roku życia, a może bardziej powinna ubierać się do figury a nie do wieku?

- Proszę Pani, dla mnie wiek nie ma żadnego znaczenia. Dla mnie kobieta powinna ubierać się tak, jak się czuje, w czym wygląda dobrze i to wszystko. Modna Seniorka...?

 

Opowiem Pani jedną historię z mojego doświadczenia. Wróciłam jesienią ubiegłego roku z Meksyku i byłam tam na bardzo eleganckim przyjęciu, gdzie w pewnym momencie zostały wprowadzone na scenę panie. Jedna - jak się później okazało 86 lat - usiadła za klawiszami. Druga -  za perkusją, trzecia - wzięła gitarę basową, a  czwarta stanęła przy mikrofonie śpiewając, grając na saksofonie oraz na bongosach (dwa, połączone na stałe bębenki obciągnięte skórą - przyp. red.). Średnia ich wieku wynosiła 75 lat. Były fantastyczne.  Jak zaczęły grać były po prostu młode, mimo że niektóre z nich miały problemy z chodzeniem! Gdy przekazywały tę swoją pasję, tę swoja muzykę, wszyscy przestali zajmować się w ogóle czymkolwiek. Tylko słuchali i bili brawo.

Także dla mnie, nie ma granicy wieku, która stanowiłaby, że coś jest nam dozwolone lub niedozwolone. Naprawdę, nie ma czegoś takiego. To jest w Nas i oczywiście może bardziej boleć kręgosłup albo noga, albo strzykać w kościach - trudno - ale młodość jest w Nas samych.

- A gdzie Pani szuka mody dla siebie? U nas, za granicą?


- Różnie. Zależy co mi wpadnie w oko.


- Według Pani, czy kobieta z siateczką zmarszczek powinna się malować, czy też raczej unikać kolorowych kosmetyków?


- Jeżeli potrafi to zrobić z umiarem i delikatnie - powinna się malować, jeśli jest jej w tym do twarzy - powinna się malować, jeśli się z tym czuje dobrze - powinna się malować.

 


- Mówiłyśmy o aktywnych seniorkach, ciuchach i makijażu, a fryzury dla kobiet dojrzałych? Jakim powinny hołdować? Długim, czy krótkim?


- Jeśli mają piękne włosy, to nie powinny ich ścinać, bo każdy chciałby mieć długie włosy - tylko chce mieć je piękne. Musimy przełamać w sobie takie rozumowanie, że coś nam wolno, bo mamy 40 lat, 50 - to już nie za bardzo, 60 to... i tak dalej, i tak dalej.


- I tyle? Czujmy się młodo?


- Oczywiście!


- Dziękuję serdecznie za spotkanie i gratuluję wyśmienitego wyglądu!

 

Zobacz podobny materiał:

Anna Popek w wywiadzie dla modnaseniorka.pl o modzie i urodzie 40+

 

Wywiad przeprowadziła Izabela Koptoń-Ryniec / modnaseniorka.pl dnia 22 sierpnia 2011.
Zdjęcia: Izabela Koptoń-Ryniec