O tym jak w sukienkę ubrać wolontariat czyli Dress for Success na Mazowszu

Po poznańskiej konferencji – czas na Warszawę. Dress for Succes Poland startuje w stolicy organizując spotkania dla wolontariuszek! Pierwsza odsłona odbyła się w Szkole Głównej Handlowej, a spotkanie poprowadziła Anika Strzelczak-Batkowska dyr. marketingu DFS, koordynator działań na Mazowszu. Wolontariat? Dodaj do ulubionych!

Dress for Success Poland – Strój dla Sukcesu - filia światowej organizacji non-profit z siedzibą w Nowym Jorku, wspierająca kobiety defaworyzowane na rynku pracy zainaugurowała swoją działalność tym razem w stolicy. Po Śląsku i Wielkopolsce nadszedł czas na cykl warszawskich spotkań z kobiecością w ramach projektu współfinansowanego z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

 

Anika Strzelczak-Batkowska / fot. modnaseniorka.pl

Anika Strzelczak-Batkowska podczas wykładu w Szkole Głównej Handlowej / fot. modnaseniorka.pl

 

Strój dla Sukcesu na początek odwiedził studentki warszawskich szkół wyższych (licznie przybyły panie m.in.: ze Szkoły Głównej Handlowej, Uniwersytetu Warszawskiego, Politechniki Warszawskiej, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego), które miały okazję zapoznać się z wykładem Aniki Strzelczak-Batkowskiej (dyr. marketingu DFS, coach-a, dziennikarki i menadżera marketingu) „Marketing indywidualny kluczem do sukcesu”. Prezentacja założeń miała na celu wprowadzenie słuchaczek w świat, w którym kobiety – niezależnie od wieku, czy wykształcenia – są doceniane za swoje przyrodzone talenty, doświadczenie czy cechy charakteru predystynujące do osiągnięcia wymarzonego celu.

„Podstawą sukcesu jest strategia oparta na misji, wizji i wartościach.”
„Naszą misją jest działanie kobiet na rzecz niezależności finansowej kobiet w trudnej sytuacji życiowej, poprzez zapewnienie im stroju do pracy, wsparcia i możliwości rozwoju zawodowego.”
„Misja wolontariuszek DFS to najogólniej dawanie siebie innym i dzielenie się sukcesami z kobietami, które tego potrzebują”
– można było usłyszeć na wykładzie.

Podczas spotkania wypowiadały się również wolontariuszki DFS: Agnieszka Gawryś (psycholog, coach, podróżniczka) oraz Izabela Koptoń-Ryniec (wydawca modnaseniorka.pl) o roli jaką spełnia wolontariat w ich życiu oraz o tym jak zaczęła się ich współpraca z organizacją. Udowadniały, iż w każdym wieku można swoją postawą, umiejętnościami służyć innym – często słabszym od nas – gdyż potrzeby są olbrzymie a rola kobiet jest nie do przecenienia.

Dress for Success Poland w założeniu ma docierać do wszystkich kobiet, zarówno do beneficjentek programu (młodych dziewczyn, kobiet w różnym wieku, pragnących odnaleźć się na rynku pracy), jak i do osób, które swoimi działaniami potrafią wspierać innych. Dlatego też kolejne spotkania będą się odbywać zarówno wśród młodzieży, jak i w gronie kobiet niezależnych finansowo, czy też słuchaczek Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Już pod koniec marca rozpoczną się działania wspierające i spotkania coachingowe z kolejnymi mazowieckimi beneficjentkami, których wciąż przybywa. Natomiast 18 kwietnia cały projekt zostanie podsumowany wielką konferencją i panelami o kobietach w biznesie, które odbędą się w Pałacu Kultury i Nauki w aulach Collegium Civitas. Honorowy patronat nad wydarzeniem obejmie Pani Prezydentowa Jolanta Kwaśniewska.

Jeśli pragniesz dawać siebie innym, jeśli możesz dołączyć do grona osób wspierających idee DFS, chcesz dowiedzieć się więcej o możliwościach współdziałania lub organizujesz spotkania w kobiecym gronie, na które chciałabyś zaprosić wolontariuszki Dress for Success Poland napisz na adres: redakcja@modnaseniorka.pl – z przyjemnością opowiemy jak z małych rzeczy robić wielkie i potrzebne dzieła!

 

Podobny materiał:

W sukience do sukcesu na warszawskim rynku pracy – konferencja DFS

 

 


 

Tekst i zdjęcia: modnaseniorka.pl