Makijaż dla kobiet dojrzałych w poradach

Makijaż kobiety dojrzałej powinien być delikatny i wykonany z dużą precyzją. Ma na celu odświeżenie i ożywienie twarzy. Ważnym jego elementem jest odpowiednie nawilżenie skóry oraz wykorzystanie matowych kosmetyków, które nie będą eksponować zachodzących zmian.

Podkład i puder

Podkład powinien być lekki, ale zarazem dobrze kryjący. Najlepiej wykorzystać ten płynny, dopasowany do naturalnego odcienia skóry, nakładając go silikonowym pędzlem lub gąbeczką. Następnie warto rozjaśnić okolice pod skrzydełkami nosa i w dołku pod dolną wargą. Pudru sypkiego bądź w kamieniu należy użyć bardzo niewiele, gdyż może on zbierać się w zmarszczkach. Wskazane jest aplikowanie odcieni delikatnych, aby uniknąć efektu maski. Nie zapominajmy o korektorze. Odpowiednio użyty zatuszuje cienie pod oczami, czy ukryje przebarwienia.

Oczy
Śmiało można zrezygnować z makijażu górnej powieki. Jeśli jednak skóra jest jeszcze dobrze napięta, wskazane jest malowanie jasnymi ciepłymi kolorami takimi jak: kremowy, beżowy, brzoskwiniowy, morelowy lub zimnymi w odcieniach granatu, zieleni, śliwki bądź wiśni. Bezpośrednio przed aplikacją cieni zastosujmy dedykowaną makijażowi oka bazę np. marki Grashka, Artdeco lub Joca. Przedłuży ona trwałość kosmetyku na powiece i wzmocni jego kolor. Warto również skupić się na optycznym powiększeniu oka i podniesieniu górnej powieki. Rezultat taki można osiągnąć poprzez narysowanie kreski na górnej powiece, w kierunku od środka oka do zewnętrznego kącika. Osoby, które nie lubią cieni, mogą użyć kredek w odcieniach brązu, szarości, granatu. Cienie do powiek w tych samych odcieniach spowodują podobny efekt. Kluczem do sukcesu jest delikatne roztarcie kosmetyku ku górze. Bardzo ważne jest także odpowiednie pomalowanie rzęs. Jeśli to możliwe, malujemy również rzęsy dolne, aby oko stało się bardziej wyraziste. Brwi zaznaczamy cieniem do powiek w palecie użytych cieni, kredki tj. brązowym, grafitowym.

Usta i policzki

Używane pomadki powinny mieć delikatne i świeże barwy  poprawiające wygląd oraz kolor ust. Róż należy nakładać w małych ilościach wybierając kolory w naturalnych odcieniach różanych bądź brzoskwiniowych. Najważniejsze jednak, aby pamiętać, iż makijaż powinien być odmładzający, a nie mocny i efektywny. Im starsza skóra tym powinien być bardziej wyważony i perfekcyjny. Kluczowe jest indywidualne podejście, podkreślenie atutów i zminimalizowanie niedoskonałości. Pamiętajmy również, by karnacja chłodna stylizowana była w chłodniejszej palecie barw (róże, fiolety, karminowa czerwień itd.), a ciepła w tej słonecznej (brzoskwiniowy, koralowy, brązy itp.)

 

Zobacz podobne materiały:

Wszystko co musisz wiedzieć o makijażu permanentnym

Makijaż kobiety dojrzałej w trendach na wiosnę i lato 2012

Zrób sobie szminkę! Kosmetyki hand made dla dojrzałej

 

Tekst: opracowanie modnaseniorka.pl na podstawie mat.prasowych

Zdjęcie: modnaseniorka.pl