Metamorfozy narzędziem w osiąganiu wizerunkowego sukcesu

Podczas warszawskiej konferencji Dress for Success zobaczyliśmy matamorfozy, które zachęcają do zmiany wizerunku nawet jeśli nosimy rozmiar 42+. Odpowiedni dobór kreacji, dodatków oraz obuwia w zgodzie z naturalnymi kształtami sylwetki potrafi ją wyrzeźbić i na rozmowę kwalifikacyjną, i na koktajlowe przyjęcie. Zobacz zdjęcia z pokazu!

Nadrzędnym celem przebytych metamorfoz było pokazanie, że niezależnie od wieku, rozmiaru, czy typu sylwetki możemy czuć się dobrze we własnej skórze. Nawet najlepszy życiorys opisany w wymaganym przez przyszłego pracodawcę CV nie zapewni nam sukcesu, jeśli na tak ważną rozmowę wejdziemy pochylone, w rozdeptanych butach i bez entuzjamu. Pozytywne nastawienie oraz pewność siebie stanowią klucz do sukcesu. A nic nie podnosi tak własnej samooceny, jak znakomite odbicie w lustrze. Wtedy już nawet w swoich oczach widzimy, iż jesteśmy więcej warte. I obyśmy doszły do wniosku, że nawet milion dolarów!

 


Na konferencji Dress for Success poświęconej problem kobiet defaworyzowanym na rynku pracy zobaczyliśmy więc panie w rozmiarach 38-50 w wieku do 40 lat, które dzięki agencji Nobody's Perfect dostały szansę by zabłysnąć przed goronem licznie zgromadzonych VIP-ów. Podczas pierwszego etapu metamorfoz modelki były nieumalowane, w domowych ciuchach, aby podczas drugiego wyjścia w auli Collegium Civitas pokazać wszystkim, że wystarczy ledwie 40 minut na przeobrażenie z gąsiennicy w motyla. Stroje biznesowe Monnari oraz suknie wieczorowe Marzenny Niemoczyńskiej odmieniły panie całkowicie.

 


Szyk, styl i wieczorowy seksapil. Tego właśnie brakowało nam, gdy modelki ukazały się po raz pierwszy. Nawet gromkie  brawa za odwagę na okazanie się bez makijażu niewiele pomagały. W trakcie drugiego wyjścia zapewne żadna z pań nie miała już tremy, aby wystąpić na tak swoistej "Lekcji stylu", której autorka, Pani Jolanta Kwaśniewska patronowała całemu wydarzeniu.

 


"Jak Cię widzą, tak Cię piszą". Stara prawda powtarzana od lat jest nadal niezmiernie aktualna. Więc skoro mamy pracować do 67 roku życia, zapamietajmy, że starać się trzeba zawsze, a lepsze zawsze będzie wrogiem dobrego. I super!

Pokaz odbył się dzięli uprzejmości agencji modelek plus size Nobody's Perfect. Obuwie - Venezia, Diva Poland – biżuteria, zegarki, akcesoria do włosów, Mary Kay - makijaż, Berendowicz&Kublin – fryzury. Koordynatorem i stylistą pokazu mody była Ana Belle Stylista - Anna Ładny.

 

Podobne materiały:

Kobiety w strojach do sukcesu na warszawskiej konferencji DFS. Mody na wolontariat ciąg dalszy!

Pięćdziesiątka na wybiegu - metamorfozy Aldony Gzik

Dojrzałe metamorfozy w ramach projektu SENIOR ZAWSZE MODNY


Tekst: IKR
Zdjęcia: CR modnaseniorka.pl