Prosta meandrująca. Jubileusz Krystyny Kofty

Było świętowanie, granie i czytanie. Tak właśnie Dress for Success oraz sympatycy Krystyny Kofty świętowali jej okrągły jubileusz w Mareckim Ośrodku Kultury. Pisarka otoczona kameralnym gronem, przy kawie, herbacie i ciastku, czarowała słowem, odkrywając arkana niepoznanego...

Już na samym początku, gdy tylko zjechały się wolontariuszki DFS ze Śląska, Wielkopolski i Mazowsza, zaiskrzyło na tyle, by w iście świątecznej atmosferze oczekiwać jubilatki. Po krótkiej prezentacji wolontariuszek i koordynatorek regionalnych w składzie: Anika Strzelczak-Batkowska (także dyr. marketingu DFS), Aleksandra Radzikowska, Alina Sztuba, Joanna Karzełek, głos zabrała Dorota Stasikowska-Woźniak, dyrektor generalna Dress for Success Polska z Katowic. Dziękując za wsparcie wszystkim dotychczasowym wolontariuszkom oraz witając nowe, wlała w serca obecnych hektolitry optymizmu na następny, zapewne niełatwy rok pracy w wolontariacie.

 

 

 

Po energetycznych, choć bardzo bezpośrednich przemówieniach, nadeszła chwila na wielkie wejście Krystyny Kofty. Dlaczego tak wyjątkowe? Otóż świętując jubileusz 70-lecia urodzin pisarka zaszczyciła zgromadzonych odczytaniem fragmentów jeszcze nieopublikowanej „Autobiografii”, która już wiosną 2013 wyprostuje meandry domysłów w temacie życiowych perypetii autorki. Podczas tego niezwykłego spotkania Pani Krystyna mówiła o wpływie jakie wywiera życzeniowe myślenie na rzeczywistość. Powołując się na doświadczenia kreowanych przez siebie postaci, a szczególnie tych, które stały się pierwowzorami jej bohaterów, stwierdziła, iż aż nazbyt często zdarzało się, że to nie życie pisało scenariusze, ale wręcz odwrotnie... Wystarczająco magicznie? Chyba tak. I choć pozostał niedosyt po spotkaniu oraz rozmowach w kuluarach, elementem który sprowadził wszystkich na ziemię był występ utalentowanego duetu aktorów: Gracji Niedźwiedź oraz Dawida Kartaszewicza. Artyści znani z popularnych seriali (m.in. Majka, Barwy szczęścia, Czas honoru) w ramach niespodzianki przygotowanej dla Krystyny Kofty odegrali pełne flirtu scenki z „Małej encyklopedii małżeńskiej”.

 

 

 

Nie zabrakło również bukietu czerwonych róż dla jubilatki opatrzonych siedemdziesięcioma serduszkami z imionami wolontariuszek i wolontariuszy (!), przepysznego tortu na lekkim biszkopcie z bitą śmietaną oraz urodzinowych prezentów. Jeden z nich wręczył Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji mł. insp. Rafał Batkowski, by Pani Krystyna zawsze czuła się bezpiecznie i to nie tylko podczas takich uroczystości!

 

 

 

Na zakończenie pisarka rozdawała autografy, choć warto w tym miejscu wspomnieć, iż były to iście królewskie dedykacje. Plaster dla duszy, pamiątka na przyszłość. Modna Seniorka z wolontariuszkami, beneficjentkami i czytelniczkami serwisu jeszcze raz życzy Pani Krystynie Wszystkiego Najlepszego!

 

Dziękujemy Pani Krystynie Klimeckiej - dyrektorce Mareckiego Ośrodka Kultury za udostępnienie MOK-u na potrzeby tego wspaniałaego jubileuszu!!!

 

Zdjęcia również na naszym profilu na Facebooku!

Zobacz podobne materiały:

3 urodziny Dress for Success Poland

Metamorfozy narzędziem w osiąganiu wizerunkowego sukcesu

Kobiety w strojach do sukcesu na warszawskiej konferencji DFS. Mody na wolontariat ciąg dalszy!

W sukience do sukcesu na warszawskim rynku pracy – konferencja DFS

O tym jak w sukienkę ubrać wolontariat czyli Dress for Success na Mazowszu

 


Tekst i zdjęcia: Izabela Koptoń-Ryniec/modnaseniorka.pl/09.12.2012